DAĞLARIN ARSLANI 4’TE 4 YAPTI

GAZİPAŞALI milli atlet Ahmet Arslan, 19 Eylül Cumartesi günü Slovenya’da düzenlenen Red Bull 400 yarış serisinin 6’ncı ayağı olan Red Bull 400 Planica yarışında elde ettiği şampiyonluğun ardından Amerika’da gerçekleşen Salt Lake City Olimpik Merkez’de yapılacak olan Red Bull 400 Amerika yarışında da birinciliği kimseye kaptırmadı. Aslan bu başarısıyla 4 yıl üst üste şampiyon olmayı başardı.

Yarışların ardından yaptığı açıklamada sezonun sona erdiğini belirten Aslan, “Ve sezonun son Red Bull 400 yarısı da şampiyonlukla bitti” dedi. Kazanmak için çok uzak yollardan geldiğini belirten Arslan, “Zaten başarı altın tepside sunulmuyor kimseye. Ya uzak yollar kat edeceksin, ya büyük engeller asacaksın ve emek vereceksin. Şükürler olsun ki son 4 yarışımın hepsini kazanarak kötü başlayan yarış sezonunu mutlu şekilde bitirdim.

Bu yolda en büyük destekçilerim olan ve benim için bir sponsordan daha fazlası anlamına gelen Red Bull’a, kulübüm Alanyaspor ve spor dostu değerli Başkanım Hasan Çavuşoğlu na, çalıştığım kurum Antalya GHSiM ne, Türkiye Atletizm Federasyonumuza teşekkürlerimi iletmek isterim.

Yeni sezonda daha güçlü şekilde yeni başarıları hep birlikte kovalamaya devam edeceğiz inşallah” dedi.