DOLANDIRICILARA KARŞI EĞİTİM

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce, ‘telefonla dolandırıcılığı’ hakkında bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda kurum personellerine bilgilendirme toplantıları yapıldı.

İLÇE Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce, ‘Dolandırıcılık ve Hırsızlığa Karşı Bilgilendirme Bilinçlendirme Projesi’ kapsamında güvenlik görevlilerine, ‘telefonla dolandırıcılığı’ hakkında bilgilendirme yapıldı.

PERSONEL TOPLANTILARI YAPILDI

Bu kapsamda 24 Aralık Perşembe günü Havalimanı Eğitim Salonu’nda saat 10.00-11.00 arasında Gazipaşa Havalimanı’nda görevli TAV Özel Güvenlik görevlilerine, saat 18.00-19.00’da ise Belediye Kültür Merkezi’nde resmi ve özel kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan güvenlik görevlilerine ‘İletişim yoluyla dolandırıcılık’ konusu hakkında bilgilendirme yapıldı.

ŞÜPHELİ DURUMLARDA 155’İ ARAYIN

Güvenlik görevlilerine; banka ve PTT şubelerine gelerek yüklü miktarda para çeken veya yatırmak isteyenler ile sürekli telefonla konuşan vatandaşlar üzerinde dikkatli ve duyarlı olmaları gerektiği anlatıldı. Şüphelendikleri bir durumda müdahale etmeleri veya 155’i arayarak görevli gelmesini sağlamaları istendi. Böylece vatandaşın dolandırılmasının önüne geçileceği aktarıldı.

HEDEF DOLANDIRICILIĞIN ÖNÜNE GEÇMEK

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce yürütülen bu çalışmalarla vatandaşın mağdur olmaması için daha dikkatli, duyarlı olmaları; dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi konusunda bilgilendirilmeleri hedefleniyor.

DOLANDIRICILARA-KARSI-EGITIM-2