EĞİTİM YILINA ‘MERHABA’ DEDİLER

Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Gazipaşa Anadolu Lisesi, okulun bahçesinde düzenlenen törenle 2015-2016 Eğitim ve öğretim yılına ‘merhaba’ dedi.

EĞİTİM-YILINA-‘MERHABA’-DEDİLER--2

ÖZEL Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Gazipaşa Anadolu Lisesi, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı açılış törenini, dün saat 09.30’da okulun bahçesinde yaptı. Törene Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Gazipaşa Anadolu Lisesi öğrencileri,  öğretmenleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.  Seçil Özgenç’in sunumunu yaptığı tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

OKUL MÜDÜRÜ ÇİĞDEM YALÇIN KONUŞMA YAPTI

Ardından Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Çiğdem Yalçın bir konuşma yaptı.  Yalçın yeni öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesi temennisinde bulunduğu konuşmasında, “Biz öğretmenlerin en büyük amacı, sizi Atatürk ilke ve İnkılaplarına, Türk milletinin milli ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasa’nın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen, bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir” dedi.

“VELİLER ÖĞRETMENLERLE İLETİŞİM İÇİNDE OLMALI”

Velilere ve öğrencilere de seslenen Yalçın, “Sayın veliler bizim çalışmalarımızın başarıya ulaşmasın sizlerin bizimle beraber hareket etmenizle mümkün olacaktır. Öğrencinizi devamlı kontrol ederek öğretmenlerimizle iletişim içinde bulunarak öğrencinizin başarısını arttırmak için yapılması gerekenleri zamanında yaparak, başarıya ulaşmalarında sizlerin de büyük katkıları olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“PLANLI OLUN, ZAMANA HÜKMEDİN”

Öğrencilere zamanı iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Yalçın, “Yeryüzündeki tek ölümsüz kavram zamandır. Öyleyse planlı olun ve zamana siz hükmedin.  Böylece pek çok güzel şeyi kısa zamanda gerçekleştirebilirsiniz. Plansız yola çıkarak zamanın çarkında öğütülmeyin. Çıtanızı yüksek tutun ve kendinize her zaman yüksek hedefler belirleyin hepsinden önemlisi kendinize güvenin.  Okulumuzun sizlere sağlayacağı zengin öğrenme ortamları sayesinde her bir anını çağdaş bilgiler, aydınlık fikirler ve yeni dostluklarla dolduracağımıza yürekten inandığım 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının hepinize mutluluk ve başarı getirmesini temenni ederim” dedi.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER GEÇİDİ DÜZENLENDİ

Yalçın’ın konuşmasının ardından Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Zahide Aydınlıoğlu ve Özel Gazipaşa Anadolu Lisesi öğrencisi Nuriye Kılıçaslan törendeki katılımcılarla duygularını paylaştı.  Ardından 12/c sınıfından Tayfur Yıldız öncülüğünde Öğrenci Yemini edildi. Tören sonunda öğretmenler, 10-11-12 sınıfların geçidi yapıldı.