EMNİYET UYARI AFİŞLERİ ASTI

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ilçe genelinde hırsızlık ve düğün, nişan vb. özel günlerde ateşli silah kullanılmaması gerektiğini bildiren afişler asarak vatandaşları uyardı.

İLÇE Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce yürütülen “Dolandırıcılık ve Hırsızlığa Karşı Bilgilendirme Bilinçlendirme” Projesi kapsamında vatandaşların, ev ve iş yerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı daha dikkatli ve duyarlı olmaları, ev ve iş yerinde meydana gelebilecek hırsızlık olaylarının önlenebilmesi amacıyla kapılarını kilitli tutmaları gerektiğini içeren stickerlar ilk etapta ilçe merkezinde bulunan site ve apartman giriş kapılarına yapıştırılmaya başlandı.

SİLAH KULLANIMIYLA İLGİLİ UYARI AFİŞLERİ ASILDI

Yine Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince yürütülen “Mutlu Yarınlar Silahsız Düğünler” projesi kapsamında, düğünlerde ateşli silah kullanılması sonucu ortaya çıkan üzücü olayların önüne geçilebilmesi için düğün, nişan vb. özel günlerde ateşli silah kullanılmaması gerektiğini bildiren afişler, ekipler tarafından ilçede bulunan düğün salonları, evlendirme dairesi ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlere asıldı.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ KONUSUNDA UYARILAR DEVAM EDİYOR

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce yürütülen ve yukarda bahsi geçen çalışmalarda vatandaşların can ve mal güvenliklerini korumaları konusunda daha dikkatli ve duyarlı olmalarının yanı sıra, düğün nişan vb. özel günlerde ateşli silah kullanılması sonucu ortaya çıkan üzücü olayların önüne geçilebilmesi konusunda bilgilendirilmeleri hedefleniyor.