‘Gazipaşa Şehitleri İçin Yürüyor’

GAZİPAŞA’DA terör olaylarını protesto etmek amacıyla 28 Ağustos Cuma günü saat 18.00’de  “Gazipaşa Şehitleri İçin Yürüyor” adı altında bir yürüyüş düzenlenecek. Sosyal medya üzerinden Tuğşat Ertuğrul Kileci tarafından yapılan açıklamada, etkinliğin vatansever Türk milliyetçilerinin bir araya gelerek organize ettiği belirtildi.

Kileci açıklamasında yürüyüşün hiçbir siyasi parti ve Sivil Toplum Örgütü tarafından düzenlenmediğinin altını çizerek, “Kıymetli Gazipaşalı hemşerilerimiz, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına binaen, ay yıldızlı al bayrağımızın hür dalgalanması, milletimizin huzurlu yaşaması adına, toprağa düşen, kendini hiçe sayarak vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi anmak ve yaşatmak adına, Gazipaşa’mızda teröre lanet temalı ‘Gazipaşa Şehitleri İçin Yürüyor’ etkinliğimize tüm halkımız davetlidir” denildi.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

Yürüyüş sırasında siyasi herhangi bir slogan ya da bayrağın olmayacağı sadece Türk Bayrağı’nın dalgalanacağına dikkat çeken Kileci, tüm Gazipaşa halkını teröre tepkilerini göstermek amacıyla yürüyüşe katılmaya davet etti. Kileci sözlerini şöyle sürdürdü; “Gün Gazipaşa için birlik ve beraberlik sağlama, bayrak için, şehitlerimiz için, Türklüğümüz için bir araya gelme günüdür.

Unutmayalım ki bu gün toprağa düşen her yiğidimize vefa borcumuz vardır ve bu vebal bizlerin boynunun borcudur. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası, Türk milletinin hür ve bağımsız olması ancak ve ancak böyle acı ve ızdırap dolu, her gün şehitlerimizin olduğu, her gün ocaklara ateş düştüğü günlerde milletimizin tek ses, tek yumruk olması ve bütünlük sağlaması ile sağlanabilir.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri aziz şehitlerimizin hatırına, Cuma Günü Saat 18.00’de Hastane Kavşağı’ndaki ışıklarında başlayacak olan yürüyüşümüze davet ediyorum”