GAZİPAŞA VE ALANYA’YA HAS HEDİYELİK EŞYA ARANIYOR

GAZİPAŞA Alanya Havalimanı gümrüksüz satış mağazası ATÜ DutyFree Operasyon Müdürü Hakan Yıldırım ve beraberindekiler Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili’yi dernek binasında ziyaret etti.

Gazipaşa Alanya Havalimanı ATÜ işletmesi olarak ciro anlamında 2015 yılında yüzde 50 büyümeyle Türkiye ATÜ işletmeleri arasında en hızlı büyüme unvanına sahip olduklarını söyleyen Yıldırım, 2016 hedeflerinin yüzde 40 büyüme olduğunu ifade etti. 2015 yılında 3 milyon euro ciro yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, mağaza yüzölçümü ve kapasitesinin daha da arttırılacağını belirterek, “Alanya ve Gazipaşa’ya has sembollerden oluşan hediyelik eşya çeşitliliği yetersiz. Bu konuda çalışma yapıyoruz” dedi.

“HAVALİMANI GELİŞMEYE DEVAM ETMELİ”

Turizm sektörünün sadece turistik tesisler baz alınarak değerlendirilemeyeceğinin altını çizen ALTİD Başkanı Burhan Sili ise “Otel işletmecisinden esnafına, memurundan havalimanı işletmecisine kadar her kesimin üzerine düşen görevleri yerine getirerek misafir memnuniyeti ve devamlı misafir oranlarını yükseltmesi büyük önem ifade ediyor. Bölgemize gelen misafirler havalimanına ayak bastığı andan itibaren iyi hizmet almalı. Havalimanı gelişmeye devam etmeli” dedi.

“ALTİD 50 BİN HARİTA BASTIRDI”

2016 yılında Antalya’da 4 bin 820, Alanya’da ise bin 600 yeni odanın devreye gireceğini vurgulayan Başkan Sili, “Her geçen dönem havalimanının önemi daha da artıyor. Özellikle Avrupalı turistlerden gelen talep doğrultusunda yeni formatta şehir haritası hazırlattık. İlk etapta 50 bin adet bastırarak bunları Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nda talep gösteren misafirler için ücretsiz dağıtacağız” dedi.