“GAZİPAŞA YAKIN TAKİBİMİZDE”

Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Gazipaşa İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Partide konuşma yapan Aydın, Gazipaşa’nın sorunlarını yakından takip ettiğini ve yapılan hizmetlerle Gazipaşa’nın planlı bir şehir olacağını söyledi.

GAZIPASA-YAKIN-TAKIBIMIZDE-2

AK PARTİ Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Gazipaşa İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Gazipaşa Koordinatörü Ahmet Büyükakça ve partililerin hazır bulunduğu ziyarette Aydın, Gazipaşa’nın sorunlarını yakından takip ettiğini belirterek; terör olaylarından Anayasaya kadar birçok konuya değindi. Aydın, “Gazipaşa’da kendimi evinde hissediyorum” dedi.

“BİZİM HİÇBİR MAZERETİMİZ YOK”

Güzel hizmetler yapmaya devam edeceklerini söyleyen Milletvekili Aydın, “ Bizim hiçbir mazeretimiz yok. Gazipaşa Belediye Başkanı Ak Partili, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, bizler oradayız. Gazipaşa’ya eski yapılanmayanların belki de hızlı bir şekilde daha iyisi yapılacak. Bu da bir şanstır aslında. Ben kendi mesleğimle ilgili diyorum ki keşke şu kadastroyu hiç yapmasalardı da şimdi sıfırdan yapsak da milleti mahkemelik davalık yapmasak diyorum. Gazipaşa’nın şansı bu. Eskilerden ders çıkarıp, daha güzel şehir planlayıp daha güzel yatırımlar yapıp Gazipaşa’yı planlı bir şehir yapmak zorundayız. Onun içinde birlik beraberlik olduğumuz süre bu işleri yapacağız” diye konuştu.

“DOYDUĞUMUZ YERLERDEN BİRİ DE GAZİPAŞA”

Gazipaşa’da kendini evinde hissettiğini söyleyen Ak Parti Antalya Milletvekili Aydın, “Her ne kadar doğduğumuz yer Manavgat ise doyduğumuz yerlerden biri de Gazipaşa. Buraya geldiğim zaman kendimi evimde gibi hissediyorum. Soğuk bir Ankara’dan sonra, burada sıcak bir ortamda olmak, bize de büyük bir enerji veriyor. Buradan çıkan sinerjiyle güzel işler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN, KOALİSYONLARLA YÖNETİLECEK BİR ÜLKE OLMADIĞINI GÖRDÜM”

1 Kasım seçimlerinde Ankara’ya çok güçlü bir şekilde gittiklerine değinen Aydın, “Mecliste hayatımın yarısı şükürle, yarısı da sabırla geçiyor diyorum. Şükretmemim nedeni; sizler bizleri çok güçlü bir şekilde gönderdiniz. Şuanda Ankara’da güçlü bir iktidar olmasa ülkenin sorunlarını çözmekte zorluk çekilecekti. Meclisin içinde olunca Türkiye’nin, koalisyonlarla yönetilecek bir ülke olmadığını gördüm. Çukurların Güneydoğu’da değil, asıl çukur meclisin içinde.  HDP grubu meclisi çalıştırmamak için uğraşıyor, diğer partiler de zaman zaman ona uyuyor” ifadelerini kullandı.

“VAATLERİN ÇOĞUNU YERİNE GETİRDİK”

1 Kasım seçimlerindeki vaatlerinin yüzde 62’sini gerçekleştirdiklerini söyleyen Aydın, “Asgari ücretin bin 300 lira olması, çiftçimizin gübresinden hayvancımızın yemine varıncaya kadar aklınıza ne geliyorsa bunların çoğu hızlı bir şekilde yapıldı. Bunları yaparken siyasi istikrar var, ekonomik istikrar da geldi arkasından. Ha diyince her şey düzelecekmiş gibi görünse de engelimiz çok. Türkiye Cumhuriyet’i çok güzel bir yer, yolun da tam ortasındayız. Ateş çemberi içerisindeyiz. Tüm dünya baskı kurmuş durumda ama biz bunun içinden çıkacağız” dedi.

“TERÖRÜN ÜSTÜNE ÜSTÜNE GİDECEĞİZ”

Terör olaylarına da değinen Aydın, “Dün bir şehit cenazemiz vardı ona katıldık. Bu konulara çok üzülüyoruz. Ateş düştüğü yeri yakar, ateş de tam bizim yüreğimize düşüyor. Terörü lanetliyoruz. Bunun üzerine gideceğiz. Bu kadar sıkıntıya rağmen vatandaş bize şunu söylüyor; ‘  geri vites yok, üzerine gidin. Gerekirse benim otelim boş kalsın, salatalığım para etmesin ama bu işi bitirin’ diyor. Bunda geri vites yok, sonuna kadar gideceğiz. Adamlar zaten sıkıştılar. Önce dağda barınamaz hale geldiler, şimdi şehre indiler. En güvendikleri Sur’da bile teslim olmak zorunda kaldılar, orayı da bitirdik.  Bu sefer canlı bomba ortaya çıktı. Canlı bombanın da önüne geçmek öyle çok kolay olan bir şey değil. Bir sürü var, çoğu da yakalanıyor. Adamların bir tanesini kaçırdığın zaman da üzücü sonuçlar doğuyor. Bunlar bizi çok üzüyor ama dimdik duracağız. Terörün üstüne üstüne gideceğiz” dedi.

“HDP’NİN MUHATAP ALINACAK BİR ŞEYİ YOK”

Anayasa değişikliğine değinen Milletvekili Aydın, bu anayasayla bu iş olmuyor. Özellikle ben kendim ormancıyım bir değişiklik yapmaya çalışıyoruz anayasaya takılıyor. Bu Anayasayla bu iş yürümüyor. Anayasada değişiklik yapmak zorundayız. CHP yine oyunbozanlık yaptı, HDP’nin muhatap alınacak bir şeyi yok, MHP’de yine devlet tecrübesi var. Devlet hocanın böyle zaman zaman devlet tarafını tutup bize yardımcı oluyor. Her şeye rağmen bu konu referanduma gidecek. Bizim gücümüz yetmiş olsa bile halktan çıkacak yapılan anayasa” diye konuştu.

“KEÇİ DE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR HAYVAN”

Küçükbaş hayvancılığın ormanlarda yer almasını dile getiren Aydın, Keçi ırkının genç ormanlara salınmaması kaydı ile ormanlarda olmasının bir sakıncası olmadığını hatta ormana faydasının dahi olduğunu söyledi. Aydın “Onunla ilgili 2011’de bir Torba Kanunu geçti. Keçi ve koyunların ormana girmesi yasaktı. Torba Kanununda oturma kanunu yapılarak keçi ormana sokulabildi. Genç fidan değil de yaşlı ormanda keçi otlayabiliyor. Türkiye’nin şuanda en büyük sıkıntısı kırmızı et üretiminde eksikliği var. Bunu ne yapıp edip, Hayvan Bakanlığımız besiciliğe destek vererek bunu çözmemiz lazım. Bu Anadolu coğrafyasında kendimize yetecek kadar et üretmek zorundayız. Keçi de bizim için önemli bir hayvan. Ormancılar keçiyi sevmez deseler de ben hem keçi gütmüş hem de ormancılık yapmış bir kişi olarak bu ırkı burada korumamız ve destek vermemiz lazım. Bizim kültürümüz ama şimdi keçi kalmadı, sayısı azaldı. Genç ormana sokmamak kaydıyla her yerde yayılması lazım. Burası orman bölgesi olduğu için yanıcı maddeleri bile yiyor bence faydası var. Keçinin mutlaka ormanda olması lazım” şeklinde konuştu.