HAVALİMANI YOLUNUN PROJESİ HAZIRLANDI

Günden güne çıtayı yükselten Gazipaşa Havalimanı yolunda trafik sorununa çare üreten Gazipaşa Belediyesi, 2016 yılında Gazipaşa Havalimanı’na giden mevcut yolu yenilemek için proje hazırladı.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, yükselen grafiğiyle birlikte trafik sorunu da çekmeye başlayan Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın trafik sorununa çare olacak bir proje hazırladıklarını söyledi. 2016 yılında Gazipaşa Havalimanı’na giden mevcut yolu yenileyeceklerini belirten Çelik, projenin hazır olduğunu, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nden gerekli izinlerin çıkması halinde güzergahla ilgili İmar Kanunu’nun 18. Maddesi’ni uygulamaya geçeceklerini kaydetti.

“HAVAALANIMIZA YAKIŞIR BİR YOL YAPMAK İSTİYORUZ”

Başkan Çelik, “Havalimanımız her geçen sezon hatta her geçen gün büyüyor. Bu konuda daha önce pist uzatma çalışması yapıldı. Şimdi de güzel Gazipaşa’mıza ve havaalanımıza yakışır bir yol yapmak istiyoruz. Malum yol eski ve yetersiz. Hem güzellik hem de yolun yükünü hafifletecek bir proje tasarladık. Bu yönde yolla ilgili 1/5 binlik çalışmalarımızı tamamlayıp Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunduk. Ağustos ayı toplantısında bu proje komisyona havale edildi. Ekim ayı toplantılarında ise gündeme tekrar gelecek. Onay çıkması halinde 1/1000’lik çalışması yapılacak ve 18. madde uygulaması ve mülkiyet araştırması yapılacak” diye konuştu.

İKİ GÜZERGAH BELİRLENDİ

Projede iki güzergah belirlediklerini söyleyen Başkan Çelik, “Projelerimiz hazır. Bu aşamada sadece havaalanı yolunu kapsayacak şekilde çalışmalar yaptık. Bu yönde de iki güzergah belirlendi. Birisi 25 metrelik çift şeritli yol, diğeri ise 50 metrelik 4 şeritli bir yol. Eğer 18 uygulamasından istediğimizi elde edebilirsek 50 metrelik yol projesini hayata geçireceğiz. 2016 yazına da yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.