“HAYVANLARIMIZLA AYNI DEREDEN SU İÇİYORUZ”

Beyrebucak Mahallesi’nin Salman Mahallesi’nde yaşayan Mahmut Güneş, Salman’da içme suyu olmadığı için evde besledikleri hayvanlarla aynı dereden su içtiklerini iddia etti. Mağdur olduklarını belirten Güneş, yetkililerden bir an önce çözüm bulmalarını istedi.

BEYREBUCAK Mahallesi’nin Salman Mahallesi’nde yaşayan Mahmut Güneş, Salman’da içme suyu olmadığı için mahalle halkı olarak mağdur olduklarını ifade etti.  İçme suyunun Salman’a haftada ancak bir kez verildiğini belirten Güneş, “Mahalle halkı olarak mağduruz. Köyümüzde içme suyu yok. 3 yılda bana 14 TL su faturası geliyor. ASAT’a durumu bildirdik. Ekipler geldi inceleme yaptı ancak yine de bu konuda çözüm bulunamadı. Yetkililerden yardım istiyoruz” dedi.

“HAYVANLARIMIZLA AYNI DEREDEN SU İÇİYORUZ”

İçme suyu ihtiyaçlarını su kuyularından su çekerek veya dereden karşıladıklarını iddia eden Güneş, “Hayvanlarımızın içtiği dereden biz de su içiyoruz. Kuyusu olanlar kuyusundan çekiyor, olmayanlar da olanlardan alıyor. Evlerimizde haftada bir gün su akıyor. Bu zamanda böyle su sıkıntısı yaşayan kaç köy var? Bizim suçumuz ne? İnsani şartlarda yaşamak istiyoruz. Bu konuda başta Kaymakamımız Kadir Ekinci olmak üzere tüm yetkililerden köyümüzün su sorununu çözümlerini istiyoruz. Kış geliyor, kadınlarımız kuyulardan dereden su çekip kış gününde çok eziyet çekiyor. Acilen bizim içme suyumuza bir çözüm bulsunlar” diye konuştu.

HAYVANLARIMIZLA-AYNI-DEREDEN-SU-İÇİYORUZ-2