“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR”

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Bir Sen ve İHH’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi dahilinde Gazipaşa’da 11 yetim öğrenciye destek sağlanıyor.  Yürütülen proje ile ilgili bilgi veren Eğitim bir Sen Gazipaşa Temsilcisi Ahmet Gül, Eğitim Bir-Sen tarafından hafta sonunda Antalya’da gerçekleştirilen İl Eğitim Toplantısı’nda da projeyle ilgili bilgi alışverişinde bulunulduğunu belirtti. Toplantıya Gazipaşa’dan 7 kişinin katıldığı toplantıyla ilgili bilgi veren Eğitim Bir-Sen Gazipaşa Temsilcisi Ahmet Gül, eğitim uzmanlarının ülkenin eğitim projeleri, eğitim mevzuları hakkında iki hafta boyunca süren bir seminer verdiğini söyledi.

AYLIK 90 TL İLE BİR YETİM SEVİNDİRİN

Eğitim Bir-Sen’in Antalya’da ve Türkiye’de yaptığı ve yapacağı projeler üzerinde de konuşulduğunu kaydeden Gül, “Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitimciler Birliği Sendikası ve İHH’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projemiz var. Proje kapsamında Türkiye ve dünyanın bir başka ülkesinde annesini, babasını kaybetmiş olan öğrencilere destek olunuyor. Dünya üzerindeki 500 bin civarında çocuğa sürekli olarak sponsor olunuyor. Bu rakam okuldan okula farklılık gösterebilir. Proje kapsamında 1 yetimin aylık rakamsal karşılığı 90 lira.  Gazipaşa’da ise 11 yetim destekleniyor” dedi.

KURSLARLA İLGİLİ BİRDAHA GÖRÜŞÜLECEK

Dershanelerin kapatılmasının ardından okullarda verilen kurslarla ilgili konuların gündeme geldiğini ifade eden Gül, “Son uygulanan kursların açmazlarıyla ilgili bir toplantıydı. Zannediyorum bakanlık bu aşamadan sonra kurslar konusunu bir daha görüşecek ve eğitim müfredatını belki bir daha yenilemek gibi bir işe girişecek. Çünkü sabah 08.00 ile akşam 17.00’ye kadar çocuklar okulda. Haftasonu da okuldalar. Çocukların kendisine zaman ayırmaya deşarj olmaya zamanının kalması bu sistemde mümkün değil. Bunun üzerine bir konuşma oldu” dedi.