“HİZMET ETMEK İÇİN GELDİK”

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Başkan Yardımcısı Adem Kaya, Gazipaşa Hizmet Birimi Şube Müdürü Hasan Zeyni Çelik, Meclis Üyesi Kemal Sarıyıldırım ve birim amirleri ile birlikte muhtarla ile bir istişare toplantısı yaptı. Toplantı dün saat 10.00’da Gazipaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, konuşmasında, yakınmak ve dert anlatmak için değil hizmet etmek için geldiklerini belirti.

HIZMET-ETMEK-ICIN-GELDIK-2

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, mahalle muhtarları ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Gazipaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da başlayan toplantıya Belediye Başkanı Çelik, Başkan Yardımcısı Adem Kaya, Gazipaşa Hizmet Birimi Şube Müdürü Hasan Zeyni Çelik, Belediye Meclis Üyesi Kemal Sarıyıldırım, birim amirleri ve muhtarlar katıldı. Mahalle muhtarlarının talep ve sorunlarını tek tek dinleyen ve not alan Başkan Çelik, daha sonra yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Çelik konuşmasını yapmadan önce muhtarlara birlik ve beraberlik mesajı verirken, başkanlığa yakınmak ve dert anlatmak için değil hizmet etmek için geldiklerini söyledi.

“YAKINMAYA VE DERT ANLATMAYA GELMEDİK”

Herkesin sorunlarını çözmek için burada olduğunu dile getiren Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, “Biz yakınmaya ve dert anlatmaya gelmedik, biz hizmet etmeye geldik. Ben konuşmaya başlamadan önce Gazipaşa’da Belediye Başkanlığı yapan ve belediyeye hizmeti olan tüm başkanlara teşekkür ediyorum. Her başkan Gazipaşa’ya bir çivi çakmış. Herkes imkanları dahilinde hizmet yapmaya çalışmış” dedi.

“BİZ BU ÜLKENİN ÇOCUKLARIYIZ”

Hiç kimsenin siyasi görüşünü yorumlamaya gerek olamadığını belirten Çelik, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Çelik, “Biz bu ülkenin çocuklarıyız. Yarın bu ülkeyi bir Suriye bir Irak yaparlarsa burada, şu mahalle bu partiden, bu mahalle şu partidendi olmaz arkadaşlar. Suriyelilere bakın o insanlar perişan haldeler. Ülkelerinden edildiler. Bundan 3- 4 ay önce Kilise gittim inanın 100 bin nüfuslu yerde 150 bin Suriyeli var. Avrupa’ya 3 bin 5 bin kişi alacaklar, bu insanların dinine bakıyorlar, kültürüne bakıyorlar sanki pazardan mal seçiyorlar onun için ülkemizin değerinin bilelim. Bu ülke bizim, ne benim oturduğum koltuk, ne sizlerin oturduğu koltuk bizlerin değil. Biz o koltuklarda emanetçiyiz. Bizden öncekiler nasıl gelip geçtiyse, bende gelip geçeceğim sizlerde gelip geçeceksiniz ama ben şunu istiyorum gelin hep beraber, şu dönemde olan belediye başkanı ve muhtarlar olarak hiç siyasi ayırımcılık yapmadan çok güzel hizmet yaptılar diye anılalım” şeklinde konuştu.

“HEPİZ HİZMET İÇİN BURADAYIZ”

Acil olan ve yapılması gereken ne varsa yapmaya çalıştıklarını belirten Çelik, “Toplantıları bundan sonra daha sık yapmayı düşünüyoruz. Büyükşehir ve Gazipaşa Belediyesi olarak Gazipaşa’ya ne yapılacaksa yapacağız.  Yıllar çok çabuk geçiyor, biz geleli 2 yıl olmuş, önümüzde 36 ayımız var, bu hizmete başlarsak bitmez diye düşüncemiz yok acil olan ihtiyaçlarımızı yapmaya çalışacağız. Çalışmalarımız bittikçe diğer hizmetlere de geçeriz. Hepiz hizmet için buradayız” ifadelerini kullandı.

“MUHTARLAR BİZİ MOTİVE EDİYOR”

“Sıkıntıları gönül rahatlığı ile beze söyleyebilirsiniz” diye konuşan Çelik, “Sizlerde bizleri hizmet konusundan motive etmek için buradasınız. Eleştiriye her zaman açığım. Eleştiriden hiçbir zaman gocunmadım gocunmamda. Kaldırımda sıkıntı vardır,  yolda sıkıntı vardır, hizmette sıkıntı vardır bunların hepsinde sıkıntı olabilir bunların hepsini gönül rahatlığı ile söyleyebilirsiniz. Bu konuda hiçbir zaman darılmayız gücenmeyiz. Biz bunları dinleyerek hizmet yapacağız. Örneğin Doğanca Mahallesi muhtarı bize gelip şu sıkıntılarımız var dediği zaman, biz bunları alıp oraya hizmet götüreceğiz. Sizler hep orada yaşıyorsunuz, mahallelerde ne sıkıntı varsa bizden önce görüyorsunuz. Bize mantıklı ve acil ihtiyaçlarınızı söylediğiniz zaman biz bunları yapmak için programa alıyoruz” dedi

“HEPİNİZ MAHALLENİZDE BİR BELEDİYE BAŞKANISINIZ”

Muhtarlar ve kendinin birlikte seçim sonucunda buralara geldiklerini belirten Çelik, “Hepiniz mahallenizde bir belediye başkanısınız. Sonuçta seçimle geldiniz, bende dahil hiç birimiz atanmadık. Dolayısı ile çoğunluğun oyunu alarak geldik. Şimdi ben bu konuda muhtarların görüşü ne olursa olsun onlara saygı duyuyorum” diye konuşmasını tamamlayan Çelik, toplantıya katılan bütün muhtarların sıkıntılarını dinledi. Muhtarların sıkıntıları ile yakından ilgilenen Çelik, sıkıntılar hakkın sık sık not tutturdu.

Muhtarların mezarlık, camii ve köy konakları hakkındaki isteklerini dinleyen Çelik, bütün mahallelere köy konaklarının yapılacağını ve Gazipaşa’ya hizmet için geldiklerini yeniledi.

Toplantı sonunda Çelik ve birim amirleri muhtarlarla toplu fotoğraf çektirdi.

“BÜTÜN MUHTARLARLA YANINDAYIZ”

Gazipaşa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çörüş Muhtarı Rafik Akca, 2016 yılı içerisinde her mahalleye önemli olan bir hizmetin yapılmasını talep etti. Akca, “Saygı ve sevgi çerçevesinde birlikte Gazipaşamıza hizmet edelim, ne gerekiyorsa onu yapalım. Bizler makamınıza geldiğimizde burası büyükşehirin, burası küçükşehirin alanı sözlerini kabul etmiyoruz. Gazipaşa’nın muhtarı sizsiniz. Büyükşehir yapacaksa telefon açıp, gerekli talimatı vermenizi ve işlemin sonucunu bilgi almanızı istiyoruz. Bu konuda 52 muhtar senin yanındayız. Muhtarlar olarak sizi sırtımıza alıp Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e de gitmeye hazırız” diye konuştu.

HIZMET-ETMEK-ICIN-GELDIK-3