KAMU SEN ANTALYA’DA TOPLANDI

TÜRKİYE Kamu Sen Antalya İl Temsilciliği İstişare Toplantısı, Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Katılımı ile Antalya Öğretmen Evinde yapıldı.

Toplantıya Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Merkez Yönetimi, Türkiye Kamu-Sen Antalya Şube Başkanları ve yönetimleri, İlçe Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Toplantıya Gazipaşa’dan;  Türk Eğitim-Sen, Türk Sağlık-Sen, Türk Diyanet Vakıf-Sen İlçe Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla Başlayan toplantıda Genel başkan Koncuk bir konuşma yaptı. Konuşmasında ülke gündemini değerlendiren Koncuk memur ve çalışanlara yapılan haksızlık, ayrımcılık, baskı ve zulümlere değindi. Koncuk; “Son zamanda birileri diline dolamış ‘yerli ve milli’ vekil istiyorlarmış. Peki adama sormazlar mı? Madem yerli ve milli diyorsunuz o halde vatanını sevmek ve ona hizmet etmekten başka derdi olmayan Türkiye Kamu-Sen üyelerine neden yıllarca zulüm ettiniz ve etmeye devam ediyorsunuz? Neden açılım süreci ihanettir, ülkeyi uçuruma sürüklüyorsunuz dediğimizde bizi kandan beslenmekle itham ettiniz? Neden ‘PKK terör örgütü değildir’ diyen kansızlar hala yanınızda? Siz kimi kandırıyorsunuz? Siz bu milletin aklıyla alay mı ediyorsunuz?

Genel Başkan Koncuk; “Efendim vaatte bulunuyorlar güya ayrımcılığı kaldıracaklarmış bir de utanmadan ‘Sen ben yok Türkiye var’ diyorlar. Peki Türkiye Kamu-Senli arkadaşlarımızı hukuksuzca görevden alırken, yandaşlarınıza ulufe dağıtırken neden Türkiye var demediniz? Diyemezsiniz çünkü hep ‘Ben varım, yandaşlarım var’ demekten başka bir şey bilmiyordunuz. Şimdi seçim yaklaşırken Türkiye var diyorsunuz milletle alay ettiğinizi sanıyorsunuz.

Türkiye Kamu-Sen memurumuza ve emeklimize Memur-Sen ve hükümet işbirliğiyle atılan son kazığı ortaya çıkardığı için Memur-sen genel başkanı şahsıma hakaret etmiştir. Ben hakaret etmiyorum sadece soruyorum, Ali Yalçın’a sesleniyorum: Sen bırak polemiği de; çık bir yerlerde şu sorularıma cevap ver: “2013 yılında imzalanan toplu sözleşmedeki 2015 yılına ilişkin enflasyon farkı hesabını, bu yılki toplu sözleşmede neden değiştirttin? Bu değişiklikle memur ve emeklilerinin maaşlarından aylık ortalama 50 lira çalınmasına neden oldun mu, olmadın mı? 4/C’li personele ek ödeme aldım diyerek, 4/C’li personelin mahkeme yoluyla hak ettiği aylık 550 lira tutarındaki ek ödemeyi 150 liraya düşürttün mü, düşürtmedin mi? Bu toplu sözleşmeyi imzalarken, memurların, emeklilerin ve 4/C’lilerin kazanılmış haklarını elinden alan bu maddelerden haberin var mıydı, yok muydu? Kanun hükmündeki toplu sözleşme metninde, “Çalışma yapılacak” diye bir ibare olur mu, çalışma yapılmasının sorun çözmedeki bağlayıcılığı nedir? Bu garabete imza atmak için bir yerlerden emir aldın mı, almadın mı?” diyen Koncuk programın devamında Türkiye Kamu-Sen yönetim kademeleri görüş alışverişinde bulundu.

KAMU-SEN-ANTALYA’DA-TOPLANDI-2