KAPLAN: MESELE BAŞKANLIK DEĞİL

SAADET Partisi (SP) Gazipaşa İlçe Başkanı Nuri Kaplan, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekonomik sıkıntıların yanı sıra terör olaylarının insanları canından bezdirdiğini belirten SP İlçe Başkanı Kaplan, “Türkiye’nin şimdiki meselesi başkanlık değil, ekonomi ve terör” dedi.
Türkiye’nin gün geçtikçe kötüye gittiğini belirten SP’li Kaplan, hükümetin özellikle ekonomi ve terör konusunda sınıfta kaldığını söyledi. Kaplan, yeni anayasa ve başkanlık sisteminden önce ekonomi ve terör sorununun çözülmesi gerektiğini belirterek, “İktidarın yeni anayasa ve başkanlık tartışmalarına değil, ekonomi ve terör konularına odaklanması gerekiyor. 3 milyondan fazla insanın çalışmak istediği halde işsiz olduğu Türkiye’de başkanlık sistemi olsa ne olur, parlamenter sistem olsa ne olur. Hükümet işçiye yüzde 50 ücret artışı yaptı da anayasa mı engel oldu” dedi.
SP İlçe Başkanı Kaplan, amaçlarının yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya kurmak olduğunu söyledi. Milli Görüşçüler olarak yeni bir saadet dünyasının kurulması için mücadele ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini ifade eden Kaplan, “Bütün insanlığa saadet getirecek adil bir uluslararası sistemin kurulması için şu prensiplerin zorunlu olduğuna inanıyoruz. Savaş değil, barış. Çatışma değil, diyalog. Çifte standart değil, adalet. Üstünlük değil, eşitlik. Sömürü değil, adil paylaşım ve işbirliği. Baskı ve tahakküm değil, insan hakları, özgürlükler. Böyle bir uluslararası sistem ancak Milli Görüş’ün benimsediği hak anlayışı ile kurulabilir. Bizim tek amacımız yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve herkesin özgürce yaşadığı yeni bir dünya kurmak” dedi.