KARNE HEYECANI

Gazipaşa’da 9 bin 780 öğrenci ile 960 öğretmen, son zilin çalması ile birlikte iki hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. Karne töreni Çobanlar İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Törene Kaymakam Kadir Ekinci ve Gazipaşa Protokolü katıldı.

GAZİPAŞA’DA 9 bin 780 öğrenci ile 960 öğretmen, son zilin çalması ile birlikte 2 hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. Karne töreninde renkli görüntüler oluşurken, Gazipaşa’da dün 48 okulda 9 bin 780 öğrenci karnelerini alarak tatile girdi. Ayrıca karne gününde bin 550 öğrenci ilk kez karne alma heyecanın yaşadı. Eğitim-öğretim yılının yarıyılının sona ermesi nedeniyle Çobanlar İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene, Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Üsteğmen Görkem Güncan, Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin ve eliler katıldı.

EKİNCİ: TATİLİ KİTAP OKUYARAK GEÇİRİN

Karne dağıtım töreninde öğrencileriler yakından ilgilenen Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, öğrencilerden yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmesi, kitap okumalarını ve eğlenerek aileleriyle zaman geçirmeleri gerektiğini söyledi. Kaymakam Kadir Ekinci öğrencilere karnelerini dağıtarak tebrik etti.  Karne dağıtım töreninde en çok kitap okuyan öğrencilere de hediye verildi. 8’nci sınıf öğrencilerine de uyarılarda bulunan Ekinci, “Tatili eğlenerek ve kitap okuyarak geçirin, ama sizler 8’inci sınıf öğrencisi olduğunuz için sizin sorumluluklarınız var eğitimlerinizi iyi bir lisede devam ettirmek için derslerinize dikkat etmeniz gerekiyor” dedi. Öğrencilerin okuduğu kitaplar hakkında da bilgide alan Ekinci, öğrencilere kitap tavsiyelerinde bulundu.