KIYIM DEĞİL GENÇLEŞTİRME

Aydıncık Mahallesi Zeytindere Mevkii’nde ağaç katliamı yapıldığını iddia eden CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş’a Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri yanıt verdi.

bülent-kocabaş-(2)CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, 2 Ekim tarihinde bir açıklama yaparak Aydıncık Mahallesi Zeytindere Mevkii’nde ağaç katliamı yapıldığını iddia etmiş. Bölgenin ağaç kesim sahası olduğunu ancak seyrekleştirme yapılmadan küçük, büyük tüm ağaçların kesildiğini ileri süren Kocabaş, yetkilileri göreve davet etmişti. Konuyla ilgili yazılı bir açıklaması yapan Orman İşletme Müdürlüğü, yapılan çalışmaların katliam değil, bir yenileme çalışması olduğunu belirtti. Yapılan basın açıklamasında; “Gazipaşa İlçesi Aydıncık Mahallesinde yürütülmekte olan kesim işlemi; yaşlı ve bozuk vasıflı alanların gençleştirilmesine yönelik bir çalışmadır. Dolayısıyla bu çalışma bir katliam değil, bilakis daha verimli ve daha vasfı düzgün ormanların oluşturulmasına yönelik teknik bir çalışmadır” denildi. HALİL-KISACIK

Söz konusu alanda başka hiçbir izin veya çalışmanın mümkün olmadığını belirten Orman İşletme Yetkilileri, gençleştirme yapılan sahayla ilgili olarak duyarlı vatandaşların gelecekteki süreci takip etmeleri halinde yapılan çalışmanın amacını anlayacaklarının altını çizdi.