KÖRFEZ DERSHANESİ MÜHÜRLENDİ

Gazipaşa’da faaliyet gösteren Körfez Dershaneleri Gazipaşa Şubesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı ile dün öğleden sonra mühürlendi.

KORFEZ-DERSHANESI-MUHURLENDI-2

İLÇEMİZDE faaliyet gösteren Körfez Dershaneleri Gazipaşa Şubesi dün öğleden sonra Milli Eğitim Bakanlığı talimatı ile mühürlendi. Kapatmaya gerekçe olarak, Anayasanın 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununun 7. Maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 23. Maddesi gösterildi.

“DAHA ÖNCE TEBLİĞ GÖNDERİLMİŞ”

Körfez Dershanesi Gazipaşa Şubesi’ne 03.02.2016 tarihi 1263051 sayılı onayı ile iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının iptal edildiği ve dershane kurucusu Ergun Aksoy’a tebliğ edildiği mühürleme tutanağında yer verildi. Tutanakta dershanenin kapatılma kararı, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, yönetici, öğretmen ve öğrencilerle ilgili; defter, evrak ve dosyaların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi gerektiği halde teslim edilmediği için mühür vurulduğu tutanakta yer aldı.

Mühürlenme tutanağında ise şu ifadelere yer verildi: “ilçemiz Özel Gazipaşa Körfez Dershanesi’nin iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının, Valilik Makamının 03.02.2016 tarih ve 1263051 sayılı onayı ile iptal edildiğine dair resmi yazı kurumun kurucusu, Ergun Aksoy’a 09.02.2016 tarihi mesai bitimine kadar, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununun 7. Maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 23. Maddesi uyarınca kuruma ait, kurum açma izni ve çalışma ruhsatı, müdürler, yöneticiler, öğretmen ve öğrencilerin, bütün defter dosya ve diğer evrakların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi gerektiği halde teslim edilmediği için işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile kurumun açma izni iptal edilerek, Özel Gazipaşa Körfez Dershanesi mühürlenerek faaliyetlerine son verilmiştir. Güvenlik tedbirleri alınarak, ön ve arka kapı mühürlenmiştir”