KORKUNUN ECELE FAYDASI OLMADI

Sahası tadilatta olan Gazipaşa Belediyespor, hafta sonu kendi sahasında oynaması gereken maç için, “Bu maçı sizin sahada oynayalım, ligin ikinci yarısında oynanacak ikinci maçı bizim sahamızda oynayalım” teklifinde bulundu. “Avantajımızı kaybederiz” diyerek teklifi reddeden Manavgat yönetiminin korkusu ecele fayda etmedi. Paşalar maçı 3-0 kazandı.

ANTALYA Süper Amatör Ligi’nde 7’nci maçını Manavgat Belediyespor ile oynayan Gazipaşa Belediyespor, İncekum Belediye Stadı’nda oynan maçtan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı. Maçtan sonra açıklama yapan Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, Manavgat Belediyespor yönetimini maçın oynandığı stat konusundaki tutumları nedeniyle eleştirdi. Gazipaşa Şehir Stadı’nın bakımda olmasından dolayı kendi evinde oynaması gereken maçı İncekum’da oynayan Paşalar, Manavgat Belediyespor yönetimine “Bu maçı sizin sahanızda oynayalım, ligin devre arasındaki ikinci maçı bizim sahamızda oynayalım” teklifini yaptı ancak Paşalar ummadığı bir tepkiyle karşılaştı.

“AMATÖR LİGE YAKIŞMAYAN BİR CEVAP ALDIK”

Manavgat Belediyespor yönetiminin, “Biz ilk maçı burada oynarsak avantajımızı yitiririz” cevabını vermesinin amatör lige yakışmadığını söyleyen Şengöz, “Manavgat Belediyespor’u bu tutumundan dolayı kınıyorum.  Antalya’nın doğu grubu takımları olarak birbirimize destek olmamız gerekiyordu. Fairplay çerçevesinde bir karar bekliyorduk ama beklediğimiz karar çıkmadı” diye konuştu.

“MANAVGAT BELEDİYESPOR YÖNETİMİ BİZİ MAĞDUR ETTİ”

Alınan kardan dolayı Gazipaşa Belediyespor’un mağdur olduğunu dile getiren Şengöz, “Manavgat Belediyespor yönetimi bizi mağdur duruma düşürdü. Maçı, kendilerine 10 km yakın olan İncekum Stadı’nda oynamak zorunda kaldık. Alanya’daki sahaların bakımda olduğunu onlar da biliyordu ama ricamızı geri çevirdiler” dedi.

“UZAYDA DA OYNASAK MANAVGAT’I YENERİZ”

Manavgat Belediyespor yönetiminin aldığı bu karardan dolayı maçın skorunun değişmediğini söyleyen Şengöz, “Her ne olursa olsun, maçı uzayda da oynasak Manavgat Belediyespor’u yenecek güçteyiz. Gazipaşa Belediyespor bu sene çok farklı, kaliteli oyuncularımız var. Bizim bu yıl derdimiz play off değil. Bizim derdimiz Bölgesel Amatör Lig (BAL)” dedi.

“BU TAKIM ŞAMPİYON OLACAK”

Kendi liglerinde yenemeyecekleri takım olmadığına değinen Şengöz, “Gazipaşa Belediyespor, hem Kepez Belediyespor’u hem de Alanya Ketselspor’u yenecek güçte. İster içerde, ister dışarıda bunlar önemli değil, bu takım bu yıl şampiyon olacak, başka çaresi yok. Manavgat maçına iyi başladık. 3-0 gibi net bir skorla kazandık. Daha fazla da atabilirdik ama olmadı. Oyuncularımız Sanayispor maçına yoğunlaştı” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ ÇELİK CİDDİ DESTEK VERİYOR”

Gazipaşa Belediyespor’un bu yıl elde etiği başarılara da değinen Asbaşkan Hüseyin Şengöz, “Bu yıl biz hocamızla, oyuncularımızla, yönetimimizle ve özellikle Belediye Başkanımız Sayın Dr. Adil Çelik ile birlikte yaptığımız öz verili çalışma sonunda şampiyon olcağız. Belediye Başkanımız Adil Çelik çok ciddi destekler veriyor. Bu kulübün buraya gelmesinde en büyük etmen Adil Çelik’in desteğidir. İyi ki varsın Sayın Belediye Başkanım,  bu kulüp senin desteğinle buralarda. İnşallah senin sayende bu takım BAL’a çıkacak ve çıkmamamız içinde hiçbir engel yok. Bu şehir futbolu seviyor. Bu şehir Gazipaşa Belediyespor’u seviyor” diye konuştu.

“GALİBİYETİ ADİL ÇELİK’E ARMAĞAN EDECEĞİZ”

Önümüzdeki hafta oynanacak olan Sanayispor maçını farklı kazanıp galibiyeti, Belediye Başkanı Adil Çelik’e armağan edeceklerini söyleyen Şengöz, oyunculara, teknik direktöre ve taraftarlara teşekkür etti. Şengöz, “Önümüzdeki Sanayispor maçını farklı bir skorla kazanıp play off yolunda büyük bir avantaj sağlayacağız.  Gazipaşa Belediyespor, bu yıl hiç ummadığı başarılar sağladı. Geçmiş yıllarda ligden düşmemeye oynayan takım, bu yıl şampiyonluğa oynuyor.  Geçen yıl ilk devrede 8 puan alan Gazipaşa Belediyespor bu yıl 7 maçta 16 puan aldı. Bunu bu şekilde devam ettireceğiz, önümüzdeki Sanayi maçını kazanıp taraftarımıza ve Belediye Başkanımız Sayın Adil Çelik’e armağan etmek istiyoruz. Futbolcularımızın ayağına sağlık. Abdullah hocam gecesini gündüzüne katıp öz verili bir şekilde çalışıyor kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.