KORU’DA SULAMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Koru Mahallesi ile birçok mahallede yaşanan sulama sorunu çözüme kavuştu. AKEDAŞ ve Sulama Birliği arasındaki anlaşmazlık çözüme kavuşturularak sulama suyu verildi.

KORU’DA-SULAMA-SORUNU-ÇÖZÜLDÜ-2

GEÇTİĞİMİZ günlerde gazetemizde yer alan Koru Mahallesi’nin su sorunu çözüme kavuşturuldu.  Sorun birçok kesimce gündeme getirilmiş, Koru Mahallesi Muhtarı Volkan Özalp da mahallede çiftçilerin ürünlerini sulayamadıkları için mağdur olduklarını söylemişti.

MAHALLEYE SULAMA SUYU VERİLDİ

Konunun gündeme taşınmasının ardından, Sulama Birliği Üyesi olan Koru Mahallesi çiftçileri, Sulama Birliği’ne olan borçlarının büyük bir kısmını ödedi. Sulama Birliği ve AKEDAŞ arasında sağlanan uzlaşma sonucunda Koru Mahallesi’nin sulama suyu hattı açılarak sulama suyu verilmeye başlandı.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, çiftçilerin mağdur olmasına neden olan AKEDAŞ ve Sulama Birliği arasındaki anlaşmazlığın çözüme kavuşturularak sulama suyu verildiğini açıkladı. Çiftçilerin çoğunluğunun bu konuda mağdur olduklarını ve sulama döneminde büyük zarara uğradığını belirten Çelik, “ Oda olarak mağdur olan çiftçilerimizin sıkıntılarını yakından takip ettik. Çözüm aşamasında ilgili tüm kurumlarla görüştük ve uzlaşma sağlanması için çaba sarf ettik. Çalışmalar sonuca ulaştı. Çiftçilerimizin sulama suyunu almak için kullandığı elektriği AKEDAŞ tarafından verildi” dedi.

“SULAMA YAPILMAYA BAŞLANDI”

Koru Mahallesi Muhtarı Volkan Özalp, mahalle halkının mağduriyetinin giderilmesinden dolayı yetkililere teşekkür etti. Özalp, “Mahallemizde en az 110 hane çiftçilikle uğraşıyor ve sulama suyunu kullanıyordu. Suyun olmaması birçok aileyi mağdur etti. Sulama Birliği, üyelerinin AKEDAŞ’a olan borcunu yatırarak suyu açtırdı.  Şu anda sulama yapılıyor” dedi.