KURBAN BAYRAMI’NA HAZIRIZ

İlçede vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur içinde kutlamaları için tüm hazırlıklar tamamlandı. Bayram süresince belediye otobüslerinde de ücret alınmayacak.

DOKUZ günlük tatil ile başlayan Kurban Bayramı öncesinde tüm hazırlıklar tamamlandı. Gazipaşa Belediyesi Kurban Bayramı’nda vatandaşların dini vecibelerini rahatlıkla yerine getirebilmesi için kurban satış alanı kurmakla birlikte kurban kesim yerlerini de belirledi. Kurban Bayramı süresince belediye toplu taşıma araçlarından ve piknik alanlarından ücret de almayacak.

BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILACAK

24 Eylül Perşembe günü kutlanmaya başlanacak olan Kurban Bayramı kapsamında Bayram’ın birinci günü saat 08.30 il 09.00 arası Cumhuriyet Meydanı’nda her yıl olduğu gibi bayramlaşma programı düzenlenecek. Hava şartları elvermediği takdirde Öğretmen Evi’nde yapılacak bayramlaşmanın ardından saat 09.15 ile 09.30 arası İlçe Garnizon Komutanlığı, saat 09.30 10.00 arası İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaret edildikten sonra bayramlaşma sona erecek.

KURBAN KESİM YERLERİ

Belediye Mezbahası, Belediye Fuar Alanı, Koru Mahallesi’nde Fikri Özgün’ ün evinin bulunduğu alan, Beyobası Mahallesi Hacı Celil Sokak’ta Süleyman Tuncer’e ait besi alanı, Aydın Öğrenci Yurdu Bahçesi, Özel Narlıca Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu müştemilatında bulunan kasaphane ve Zeytinada Erkek Öğrenci Yurdu müştemilatında bulunan Kasaphane, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesim yeri olarak belirlendi.

KURBANLIK SATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Gazipaşa Belediyesi denetiminde Yeni Mahalle’de bulunan Gazipaşa Müftülüğü yanındaki kurban satış yerinde büyük ve küçükbaş kurbanlıkların satışına başlandı. Kurban pazarında büyükbaş kurbanlık fiyatı 7-11 bin TL arasında, küçükbaş kurbanlık fiyatları ise 400-850 TL arasında değişiyor.

EMNİYET TÜM TEDBİRLERİ ALDI

İlçe Emniyet müdürlüğü Kurban Bayramı süresince yoğunluktan dolayı sorun yaşanmaması için tüm tedbirleri aldı.  Birçok noktada denetimlerini sürdüren ekipler aynı zamanda bayram süresince de denetimlere devam edecek.
KURBAN-BAYRAMI’NA-HAZIRIZ-2MEZARLIKLAR TEMİZLENDİ Kurban Bayramı hazırlıklarına devam eden Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aralarında Gazipaşa’nın da bulunduğu 14 ilçeyi tek tek gezerek camilerin halılarını yıkadı ve genel temizliğini yaptı. KURBAN-BAYRAMI’NA-HAZIRIZ-3