LİSE İHALESİ TAMAMLANDI

Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Ekmel Şehit Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu bahçesine yapılacak olan 16 derslikli Gazipaşa Anadolu Lisesi’nin ihalesinin yer tesliminin tamamlandığını söyledi.

EKMEL Şehit Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu bahçesine yapılacak olan 16 derslikli Gazipaşa Anadolu Lisesi’nin ihalesinin yer teslimi yapıldı. İhalenin toplam süresinin 300 gün olduğunu söyleyen Müdür Aktaş, ihaleyi 3 milyon 887 bin TL’ye Hasan Ercüment Taşdemir ve Tolmen Elketrik İnşaat LDT Şirketi İş Ortaklığı2nın aldığını belirtti.  16 derslikli Anadolu lisesinin betonarme alanının 5 bin 400 metreküp olduğunu ifade eden Aktaş,  bodrum, zemin+ 3 katlı bir okul yapılacağını söyledi.

“GAZİPAŞA’NIN FEN LİSESİNE İHTİYACI VAR”

Okulun 300 gün sonra teslim alınacağını belirten Aktaş, “Bizde o günden sonra diğer ihtiyaçlarını gidereceğiz” dedi. Gazipaşa’da fen lisesine ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Müdür Aktaş, yapılacak olan okulun fiziki şartlarının buna müsait olduğunu söyledi. Aktaş, “Okulu teslim edildikten sonra Anadolu Lisesi ihtiyacımız olmadığı için burasını fen lisesi olarak teklif etmek istiyoruz. Çünkü ilçemizin acilen fen lisesine ihtiyacı var. Bizim başarılı öğrencilerimiz fen lisesi olmadığı için şehir dışına gidiyor. Burayı fen lisesi yaparsak bu öğrencilerimiz burada okuyacaklar. Hem ailelerinden uzaklaşmamış olacaklar hem de ilçemizin başarısına başarı katacaklar. İlçe Kaymakamımız Sayın Kadir Ekinci’nin desteği ile burayı fen lisesi yapmayı planlıyoruz. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.