LİSELİLERİN ÖDENEĞİ YATIRILDI

Gazipaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ‘Liseye Devam Senden, Destek Bizden’ projesi kapsamında ilçede bulunan 249 öğrenciye toplam 56 bin 298 lira ödeme yapıldı.

LISELILERIN-ODENEGI-YATIRILDI-2

SOSYAL Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Türkiye’deki Şartlı Eğitim Yardımı Programının Lise Devam Oranları Üzerine Etkisinin Arttırılması Projesi’ kapsamında hak sahiplerine dün ödeme yapıldı. Proje hakkında bilgi veren Gazipaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Rıza Büyükakça, “Proje kapsamında ilçemizde 249 öğrenciye toplam 56 bin 298 lira yardım yapıldı. Bu yardımlardan faydalanabilmek için öğrencinin okula yüzde 80 devam etmiş olması ve Şartlı Eğitim Yardımı’ndan (ŞEY) yararlanması gerekiyor. Gazipaşa’da lise öğrenimine devam eden 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin ailelerinin mevcut ŞEY PTT hesabına yatırıldı. Kişi başı 226 lira 10 kuruş olarak yatırılan ödenekle ilgili sistemde kayıtlı cep telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderildi” dedi.

SYDV MÜDÜRLERİNE SEMİNER VERİLDİ

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Antalya’da düzenlenen 5 günlük eğitim seminerine katıldığını belirten Büyükakça, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı il ve ilçe müdürlerinin katıldığı eğitim seminerinde, sosyal yardımların etkin bir şekilde dağıtılması için yeni uygulamalarla ilgili bilgilendirme yapıldı” dedi.