MUHTARLARA BİLGİSAYAR DAĞITILDI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle MUBİM projesi çerçevesinde ilçedeki 46 muhtara bilgisayar dağıttı.

MUHTARLARA-BILGISAYAR-DAGITILDI-2

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarların işlerini kolaylaştırmak üzere kurduğu Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİM) kapsamında ilçedeki muhtarlara bilgisayar dağıttı.

TÖRENE BİRİM AMİRLERİ DE KATILDI

Belediye Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan etkinliğe, Menderes Türel’in yanı sıra Antalya Belediyesi birim amirleri, Belediye Başkanı Adil Çelik ve muhtarlar katıldı. Türel burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de ilk kez Muhtar Bilgi Sistemi’ni Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğunu ve bu uygulamanın Türkiye’ye örnek olduğunu belirtti. Muhtarlara seslenen Başkan Menderes Türel, “Bu bilgisayarlarla MUBİM’den daha hızlı şekilde taleplerinizi iletme şansını yakalayacaksınız. Teknoloji ile sizlerin taleplerini almaya çalışıyoruz. 1 yıldır hayata geçirdiğimiz, bir ilk olan MUBİM sistemi ile muhtarlarımızdan gelen taleplerin ciddi bir şekilde cevap bulduğunu, hızlı çözümlendiğini ve planlamaya dahil edildiğini görüyoruz. MUBİM’i Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’ye örnek gösterdi ve talimatıyla tüm belediyelerde kurulması mecbur kılındı. Bu sistemi ilk olarak Antalya’da kurmanın ve örnek olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

KARASU PROJESİYLE SU SORUNU BİTECEK

Gazipaşa’nın biriken sorunlarını Gazipaşa Belediyesi ve muhtarlarla el ele vererek çözmeye çalıştıklarını ifade eden Türel, özellikle kırsal bölgelerde köyden mahalleye dönen yerlerin su sorunları bulunduğunu söyledi. Kısa vadeli olanları çözebilme imkanı bulduklarını kaydeden Başkan Türel, “Kalan yerlerin su sorununu Karasu projesiyle 2016 yılında çözüme kavuşturacağız. ASAT tarafından yaklaşık 10 milyon liralık bir yatırımla hayata geçirilecek projeyle birçok bölgenin su sorunu kalmayacak” dedi.

“ÜÇKONAK YAYLA YOLUNU YENİDEN AÇACAĞIZ”

Korubaşı Yeniköy köprülerinin ayaklarının açıkta kalması nedeniyle tehlike arz ettiğini belirten Başkan Menderes Türel, ihaleyi yaptıklarını, bu sıkıntıyı ortadan kaldıracaklarını dile getirdi. Başkan Türel, Gazipaşa’ya yapılan hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi: “Küçüklü’ye 4 bin 110 metre isale hattı döşenerek su verildi. Beyobası’na 2 bin 403 metre hat ile Gökçebelen’e içme suyu sondajı açarak, su temini sağladık. Kızılgüney, Karalar’da yüksek kesimlere su gitmiyordu. Bunu büyük ölçüde çözdük. Kalan kısımları da Karasu projesiyle çözmüş olacağız. Beyobası-Hal yolu-Küçüklü arasında 6 kilometrelik sıcak asfaltı tamamladık. Çakmaklı’da 12, Yeniköy’de 5, Yeşilyurt’ta 6 kilometre stabilize yol, Çığlık’ta 12 kilometre sathi kaplama yol çalışması yaptık. Sumak ve Ilıca yayla yollarında çalışmalarımız sürüyor. Üçkonak yayla yolunu yeniden açacağız.”

KÜLTÜR MERKEZİNİ ÇOK HIZLI TAMAMLAYACAĞIZ

İl Özel İdaresi’nden Büyükşehir Belediyesi’ne devir olan yarım kalmış kültür merkezini de en kısa sürede tamamlayacaklarını söyleyen Türel, “Bu binayı çok hızlı bir şekilde tamamlayarak, içinde kültür merkezi, ASMEK, sosyal kreş, Gazipaşa’nın ihtiyacı neyse buna göre hizmetler sunacağız” şeklinde konuştu. Başkan Menderes Türel, Gazipaşa’ya modern bir mezbaha kazandırmak üzere ihaleye çıktıklarını, birkaç hafta içinde inşaat çalışmalarına başlanacağını müjdeledi. Türel, katı atıkla ilgili transfer istasyonu kurmak için arazi tahsisi çalışmalarının sürdüğüne değinerek, şunları söyledi: “Katı atıkları, Alanya’da kurulacak katı atık çevrim tesisinde değerlendirmek, transfer istasyonunu kullanmak suretiyle vahşi depolama sisteminden uzaklaşmasını sağlayacağız. Geçmiş katı atık depolama alanının üzerini de toprakla örterek, bu tehlikeli durumdan Gazipaşa’yı uzaklaştıracağız.”

BAŞKAN TÜREL’E ŞİİRLİ TEŞEKKÜR

Başkan Menderes Türel, konuşmasının ardından muhtarlara söz vererek taleplerini dinledi. Muhtarların sorularına tek tek cevap veren Türel, taleplerin en kısa zamanda karşılanacağı sözünü verdi. İsmet Cılız isimli mahalle sakini Başkan Türel’e çalışmalarından dolayı teşekkür ederek Türel için yazdığı şiiri okudu. Cılız’ın yoğun alkış alan şiiri ise şöyle;

“Uzaktır aralık gönüller yakın, Unutma bizleri Başkanım sakın, O güzel günler geliyor yakın, İşte büyük Başkan Menderes Türel. Kalbim atıyor bir yanda Türel Veriyor millete sevgiyle moral, Yapılır hizmetler anında derhal, O büyük Başkan Menderes Türel. Gazipaşa ilçe Antalya ili, Dinlenir sohbeti tatlıdır dili, Yapıldı köprüsü kavşağı yolu, O büyük Başkan Menderes Türel.” Sık sık alkışlarla kesilen şiirin ardından Başkan Türel muhtarlara bilgisayarları takdim etti.