MUHTARLARA YENİ BAŞKAN

Muhtarlarda sürpriz sonuç Gazipaşa Köy Ve Mahalle Muhtarları Derneği Kongresi’nde Çörüş Muhtarı Rafik Akca bir oy farkla Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı oldu.

GAZİPAŞA Köy ve mahalle Muhtarları Derneği kongresi dün saat 10.00’da Muhtarlar Odası’nda yapıldı. Muhtarların tamamının katıldığı kongreyi mevcut başkan Ali Mıdış yönetti.  Divana Mehmet Ali Vural ve Naci Tosun seçildi. Ardından bir konuşma yapan Mıdış, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve bütçeyi okudu.  Odanın borcu olmadığını belirten Mıdış, Muhtarlar Odası’nı muhtarlara kazandıran Gazipaşa Belediyesi’ne teşekkür etti.

“AİDATLARLA İLGİLİ SIKINTI YAŞADIK”

Seçilecek yönetimin Gazipaşa’ya yakışır bir şekilde odayı yönetmelerini temenni eden Mıdış, “Biz yönetim olarak muhtarlar arasında birlik ve beraberliği sağlamak için geldik. Ancak bunu pek başaramadık. En azından odamıza gelen vatandaşın burada sizleri bulmasını sağlamak istedik. 52 muhtarız hepimiz 950 Tl maaş alıyoruz ama ayda 10 TL aidatı ödemiyoruz. Bu dernek ayakta kalacaksa bu aidatlarla kalacak ihtiyaçlarının karşılanması lazım. Aidatlarımızı mutlaka yatıralım. Ayda 10 TL ödenmeyecek bir para değil, bundan çok rahatsızız” diye konuştu.

“BURADA SİYASET OLMAMALI”

Öte yandan Muhtarlar Derneği’nde siyaset yapılmaması gerektiğini belirten Mıdış, “Bizlerin mahallesinde her görüşten her siyasi partiden insan var, burada siyaset olmamalı. Görev alacak arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.

KADDAFİ 1 OYLA KAYBETTİ

Kongrede Güney Muhtarı Mehmet Tuncer ve Çörüş Muhtarı Rafik Akca’nın adaylığında iki liste ile gidildi. Muhtar adayları konuşma yapmak istemedi. Daha sonra seçime gidildi. Kongrede 64 oy kullanıldı. 1 geçersiz oyun çıktığı sandıktan, Mehmet Tuncer’e 31 oy, Rafik Akca’ya 32 oy çıktı. Akca 32 oyla Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı oldu.

“KAZANAN GAZİPAŞA OLDU”

Akca konuşmasında birlik ve beraberliğin her şeyin önünde olduğunu belirterek, “Sonuç Gazipaşamız için hayırlı uğurlu oldu. Ben kazanmadım ya da Mehmet dayım kaybetmedi. Gazipaşa ve muhtarlarımız kazandı. Birlik ve beraberlik adına çalışmaya devam edeceğiz birlik ve beraberlik içerisinde imar ve inşa olacağız” diye konuştu.

İŞTE YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ

Başkan Rafik Akca, yönetim kurulu üyeleri Ali Osman Akay, Ünsal Polat, Mustafa Çalışkan, Numan Tunay, Denetim kurulu üyeleri, Ali Çetin, Kemal Özyiğit, Mehmet Tuncel.

MUHTARLARA-YENI-BASKAN-2