MYO’NUN YER TAHSİSİ YAPILDI

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne, Gazipaşa’da yer tahsislerinin yapılması üzerine Üniversitenin arazi sorunu adım adım çözüme kavuşuyor.

5 BİN 530,40 METREKARE YER TAHSİSİ YAPILDI

Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci’nin talebi üzerine, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin Gazipaşa’ya Meslek Yüksek Okulu’nun açılmasına karar verilmesinin ardından, Gazipaşa Kaymakamlığı yer tahsisi için gereken çalışmaları başlatmıştı. Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci’nin yaptığı girişimlerin ardından, ALKÜ’ye bağlı Meslek Yüksek Okulu için, Gazipaşa’da mevcut Meslek Yüksek Okulu’nun bulunduğu 5 bin 530,40 metrekare yer tahsisi gerçekleştirildi. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin kullanımına bırakıldı.

TANRISEVEN “ÜNİVERSİTEMİZE DESTEK OLMAK GÖREVİMİZDİR”

Alanya Kaymakamı ve Gazipaşa Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven, ALKÜ’ye yapılan arazi tahsisleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin yer tahsisi ile birlikte her türlü ihtiyaçlarını sağlamak için gayret gösterdiklerini belirtti. Kaymakam Tanrıseven, konuşmasında, “Üniversitenin gelişmesi için kamu kurum ve kuruluşlar ile birlikte, Üniversite rektörlüğü ve yerel yönetimler ile beraber çalışmalarımıza devam edeceğiz. Devlet Üniversitesi’ne destek olmak görevimizdir. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi için devletimizin tüm imkânlarını seferber edeceğiz” dedi.

MYONUN-YER-TAHSISI-YAPILDI-2