NAZİLLİ’Yİ SON YOLCULUĞUNA ON BİNLER UĞURLADI

Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik operasyonlar sırasında şehit düşen evli ve iki çocuk babası Polis Özel Harekat (PÖH) memuru Coşkun Nazilli Alanya’da toprağa verildi.

NAZILLIYI-SON-YOLCULUGUNA-ON-BINLER-UGURLADI-2

YURT dışında özel görevdeyken dilekçe ile Mardin Nusaybin’e gönüllü olarak gittiği öğrenilen Coşkun Nazilli’nin ailesine acı haber önceki gün Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka tarafından sağlık görevlileri eşliğinde verilmişti. Acı haberi duyan aile fertleri gözyaşlarına boğulurken, şehidin babası Dursun Nazilli ve annesi Sultan Nazilli fenalık geçirdi. Sultan Nazili dışarıda hazır bekletilen ambulansla Alanya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 15 yıllık Özel Harekat Polis Memuru Coşkun Nazilli, Ayşe Nazilli ile evli ve Göktürk (10) ve Gökçe (5) isimlerinde 2 çocuk babasıydı.

GÖZYAŞLARI ARASINDA ON BİNLER TARAFINDAN TOPRAĞA VERİLDİ

Dün sabah saatlerinde Alanya Belediye Mezarlığı Morgundan alınan şehit polisin cenazesi önce Kadı Paşa Mahallesi Keykubat Bulvarı üzerinde bulunan evine getirildi. Burada yapılan duanın ve helallik alınmasının ardından cenaze Emine Özmüftüoğlu Camii’ne götürüldü. Cenaze namazında ayakta durmakta zorluk çeken şehidin babasını ve eşini, yakınları ve meslektaşları teselli etti. Cenazeye vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Birçok vatandaş pencerelerden dua ederken, bazıları da şehidin geçişi esnasında selam durdu. Şehide son yolculuğunda eşlik eden binlerce vatandaş terör örgütü PKK aleyhine slogan atarak tekbir getirdi.

Kılınan cenaze namazının ardından yine binlerce vatandaş eşliğinde Alanya Garnizon Şehitliği’ne getirilen Coşkun Nazilli burada defnedildi. Törene Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tombul, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya AK Parti, MHP ve CHP Milletvekilleri, partilerin il başkanları, şehidin babası Durmuş Nazilli, annesi Sultan Nazilli, eşi, çocukları ve on binlerce vatandaş katıldı. Cenaze törenine Konya başta olmak üzere Antalya’nın diğer ilçelerinden de katılım büyük oldu. Mardin’de birlikte görev yaptığı özel harekat polisleri de cenazede hazır bulundu.

KAHREDEN TESADÜF

Alanya şehidine ağlarken, ortaya çıkan ilginç ayrıntılar da yürekleri dağladı. 8 Ağustos 2015 tarihinde Mardin’in Midyat ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 4 yıllık polis memuru Abdullah Ümit Sercan’ın naaşına, Alanya’ya getiren uçakta dün şehit düşen Coşkun Nazilli nezaret etmişti. Hem Sercan, hem de Nazilli, Alanya’da doğup büyüyen iki meslektaş olmanın ötesinde, her ikisi de Konya’nın Dedemli Köyü’ndendi. Genç meslektaşının naaşıyla objektife yansıyan şehit Nazilli’nin yaşadığı büyük acı yüzüne yansımıştı. İHA

NAZILLIYI-SON-YOLCULUGUNA-ON-BINLER-UGURLADI-3