ÖĞRENCİLER AKIL OYUNLARI’NDA YARIŞTI

GAZİPAŞA Özel Güray Etüt Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ‘4. Akıl Oyunları Şenliği’ büyük ilgi gördü. Cumartesi ve Pazar günleri Özel Güray Etüt Merkezi binasında düzenlenen şenliğe ilçedeki okullardan 3, 4, 5, 6 ve 7’inci sınıflarda öğrenim gören çok sayıda öğrenci katıldı.

OGRENCILER-AKIL-OYUNLARINDA-YARISTI-2

Cumartesi günü yapılan ilk sınavda en yüksek puanı alan öğrenciler, dün yapılan final sınavında yarıştı. Güray Etüt öğretmenleri tarafından büyük bir titizlik ve özenle hazırlanan yetenek (El becerisi), görsel hafıza, mantık-zeka olmak üzere üç aşamalı sınavlarda öğrenciler yarıştı. Yapılan final sınavının ardından dereceye giren öğrencilere, Bisiklet, MP3 ve Jenga hediye edildi.

“SINAVDAN ÇOK HAYAT BAŞARISI ÖNEMLİDİR”

Güray Etüt Eğitim Merkezi Kurucu Müdürü Oya Çalık Başeğmez, “Güray Etüt Eğitim Merkezi ailesi olarak her sene akıl oyunları şenliği düzenliyoruz. Şenliğimizin amacı; çocuklarımız hem yarışacak hem eğlenecek hem de farklılıklarını görecek. Bütün velilerimiz hep test sonuçlarına alışmışlardır. Test sonuçlarına göre birincilerimiz, ikincilerimiz, üçüncülerimiz vardır ve bu çocuklarımız hep başarılı görülür. Biz diyoruz ki, test çocuğu olmayalım, okuyalım evde annemize babamıza yardım edelim. El becerimizi geliştirelim, görsel zekamızı geliştirelim, düşünelim, öğrenelim yorum yapalım istiyoruz. Bunun içinde düşünen, sorgulayan, öğrenen, yorumlayan gençler olabilmesi için öncelikle bilgisayardan uzaklaşılması gerekiyor, kitap okuması gerekiyor. Sınav başarısından çok hayat başarısı önemlidir, biz bunu istiyoruz” diye konuştu. Başeğmez’in konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

OGRENCILER-AKIL-OYUNLARINDA-YARISTI-3