ÖĞRENCİLERDEN BİLİM VE TEKNOLOJİ FUARI

GAZİPAŞA Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Bilim ve Teknoloji Haftası nedeni ile okulda mini bilim fuarı açtı.

OGRENCILERDEN-BILIM-VE-TEKNOLOJI-FUARI-2

Fuar geçtiğimiz gün, okul içinde açıldı. Bilim, Fen ve Teknoloji kulübü öğrencileri, yaptıkları icatları okul içinde açılan mini bir fuar ile arkadaşları ve öğretmenlerine tanıtma fırsatı buldular.  Öğrenciler tarafından yapılan fuar, arkadaşları ve öğretmenlerden büyük beğeni topladı.  Kuluçka makinesi, rüzgardan elektrik enerji üretebilecek bir düzenek, hırsız alarmı ve görme engelliler için yapılan şapka ve bardak, fuarda en çok ilgiyi görenler arasında yer aldı.

“AMACIMIZ BİLİM VE TEKNOLOJİ HAKKINDA DUYARLILIK OLUŞTURMAK”

Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İrfan Nural, öğrenciler tarafından yapılan fuar hakkında bilgi verdi. Nural, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın bize verdiği belirli gün ve haftalar var. Bilim ve Teknoloji Haftası nedeni ile okulumuzun Bilim, Fen ve Teknoloji kulübü tarafından bir mini fuar yapıldı. Okul olarak sosyal kulüplerle birlikte bu haftaları kutluyoruz. Bizim; Bilim, Fen ve Teknoloji kulübü ile burada ki amacımız; öğrencilere bilim ve teknoloji hakkında duyarlılık oluşturmak. Bu konuda okul çapında küçük bir fuar yaptık, emeği geçen öğrencileri ve öğretmen arkadaşlarımızı kutluyorum. Fuarda öğrenciler tarafından yapılan; kuluçka makinesi, hırsız alarmı, görme engellere özel onların kullanabileceği şapka ve bardak, rüzgardan elektrik enerji üretebilecek bir düzenek fuarın en çok ilgi çeken buluşları oldu” ifadelerini kullandı.

OGRENCILERDEN-BILIM-VE-TEKNOLOJI-FUARI-3