ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN EĞİTİME KATKI

Gazipaşa’nın da içinde bulunduğu Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetimi (GEF 5) Projesi kapsamında, doğa ve çevre bilinci kazandırmak amacıyla belirlenen öğrencilere okul malzemeleri dağıtılacak.

GAZİPAŞA’NIN da içinde bulunduğu Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetimi (GEF 5) Projesi uygulaması kapsamında, çocuklara orman sevgisinin aşılanması amacıyla okul malzemesi dağıtacak. Yarın saat 13.30’da Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek. Orman ve Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik projede, orman sevgisinin aşılanması ve çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi için okul çantası, tişört, satranç takımı, şapka, suluk, kalemlik, kalem, silgi,  ajanda ve aktivasyon kartından oluşan bir eğitim seti dağıtılacak.

WEB ÜZERİNDEN GÖRSEL EĞİTİM ALACAKLAR

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye uygulayıcılığında Küresel Çevre Fonu’nun (GEF) finansal desteği ile başlattığı Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanlarının Entegre Yönetimi Projesi hayata geçirildi. İlçemiz Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetimi Proje kapsamında bulunuyor. Bu nedenle ilçemizde çocuklarımıza doğa ve orman sevgisinin aşılanması için bakanlığımız güzel bir proje hazırladı. Projeyle çocuklarımızın çevreye daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz. Ayrıca hedef kitle olarak belirlenen bu öğrencilerimiz, eğitim seti içerisinde bulunan aktivasyon kartı ile Orman Genel Müdürlüğü web sayfasından aktivasyon kartı kodu ile ormanlar hakkında görsel eğitim alacaklar. Yarın saat 13.30’da Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek etkinliğimize Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk bizzat katılacak. Çocuklarımızın bilinçlenmesi açısından çok önemli bir proje olacak” dedi.