OTANTİK ÇARŞI YAPILIYOR

Belediye Başkanı Adil Çelik, ilçe merkezinde Otantik Çarşı Projesi hazırladıklarını belirterek, projenin hayata geçirilmesi ile ilçenin yöresel el sanatları ve turistik bir çarşıya sahip olacağını söyledi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, belediye olarak otantik bir çarşı projesi planı yaptıklarını söyledi. Çelik, proje kapsamında belediye binasından başlayarak eski çarşının bulunduğu bölgede üstü kapalı yöresel el sanatlarının da sergilenebileceği turizme yönelik bir çarşıyı ilçeye kazandıracaklarını belirtti. Gerek görsel gerekse fiziksel açıdan oldukça geniş kapsamlı bir proje hazırladıklarını belirten Başkan Çelik, “Turizm hareketliliği başladığında burası ilçenin cazibe merkezi olacak. Her şeyiyle yepyeni ve farklı bir plan hazırladık. Bu konuyla ilgili proje tamamlandığında tanıtım yapacağız” diye konuştu. Belediyenin “Her şey Gazipaşa için” sloganıyla çalışmalarına devam ettiğini belirten Başkan Çelik, diğer çalışmalarla ilgili de bilgi verdi.

“FAKÜLTEYE KATKI SAĞLAYACAĞIM”

Meslek Yüksek Okulu’nun Alanya Keykubat Üniversitesi’ne bağlanmasının ardından mevcut binanın bulunduğu alana fakülte açılması için çalışmaların başladığını kaydeden Başkan Çelik, “Mevcut bina bir fakülte için yeterli. Fakültenin resmi prosedürleri devam ediyor. Açılması kesinleştiğinde mevcut binanın yanına yeni bir bina daha yapacağız. Birkaç kişiyle görüşmemiz oldu, belli bir kısmını yapanın ismini fakülteye vereceğiz. Ben de şahıs olarak bütçem yettiği kadar katkı sağlayacağım” dedi.

“YATIRIMCILAR ÇOK İSTEKLİ”

Gazipaşa Havalimanı’nın da etkisiyle yatırımcıların Gazipaşa otel yapma konusunda istekli olduklarını dile getiren Başkan Çelik, “2016 yılının ilk çeyreğinde otel yapımlarının başlamasını istiyoruz. 2016’da Gazipaşa’da en az 2-3 otelin temeli atılmış olacak. İlk yarıda 2 otel temeli atılabilir, yatırımcılar çok istekli” dedi.

“18 UYGULAMASI SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

18 uygulamasından kaynaklanan sıkıntıların sona ermesi için göreve geldiklerinden bu yana ciddi çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Çelik, en geç 2017 yılına kadar sahil sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirterek, “Yeni Mahalle’nin 18 Uygulaması Büyükşehir Meclisi’nde. 1000’lik ve 5000’lik planlar bugün komisyona girecek. İnşallah Pazarcı Mahallesi’nin de 18 uygulaması sorununu kısa sürede çözeceğiz. 18’i biten Pazarcı’daki tüm caddeleri sıcak asfalt ve parkeyle donatacağız. İskeleye giden yolları da bitireceği” diye konuştu.

35-40 KİLOMETRE SICAK ASFALT

2016 yılında Gazipaşa’ya 35-40 kilometre sıcak asfalt dökeceklerini belirten Başkan Çelik, “Çalışmalara öncelikle ilçe merkezinden başlayacağız. Çıkan parkeleri köy camilerine göndereceğiz. Merkezde parke istemiyoruz. Daha sonra sökülmesi gereken yerler parke olacak. 2016’nın ilk yarısında 10 yılda yapılan çalışmaları geçmiş olacağız. Ekmel, Bakılar, Beyrebucak Beyobası gibi mahallelerimizi köy görünümünden kurtarmak için çalışmalar yapacağız. Bu mahallelerimizin tamamına sıcak asfalt dökeceğiz” diye konuştu.

OTANTIK-CARSI-YAPILIYOR-2