‘PAŞA KALBİ’ TANITILDI

GAZİPAŞALI Eğitimci Hikmet Özkaya, ilçemizde yetişen ürünlerden yaptığı tatlının tanıtımını yaptı. Dün saat 14.30’da Gazipaşa Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda Özkaya’yı sevenleri yalnız bırakmadı. Toplantıda Özkaya’nın gölevizden yapmış olduğu tatlı konuklara ikram edilirken, tatlının ismini ‘Paşa kalbi’ belirleyen Safiye Gürkan’a ise bir hediye takdim etti.

PASA-KALBI-TANITILDI-2

Gölevizden yapılan tatlı misafirlerden tam not aldı. Konu hakkında açıklama yapan Özkaya şunları söyledi: “Değerli dostlar hepiniz hoş geldiniz. Bugün soframızı, sizlerle zenginleştirmek amacıyla bir tanıtım toplantısı yapıyoruz. Bildiğiniz gibi Gazipaşa’nın yemek kültürü zengin ama tatlı olarak ben çok fazla çeşidi olduğunu görmedim. Damaklarımıza farklı bir tat kalmasını istediğim. Gazipaşa’nın kendi ürünlerinden oluşan bir tatlı yapmaya karar verdim. Bunu da önce sizlere tattırmak istedim. Adını da yine sizlerin koymasını istediğim için küçük bir kampanya başlatmıştık. Bugün adını telefonla bize bildiren, arkadaşlarımız arasından birinciliği alan ve adını ‘Paşa Kalbi’ koyan arkadaşımız Safiye Gürkan bu tatlının adını vermiş oldu, kendisini tebrik ediyoruz.”

SÜT İÇERİSİNDE HAŞLANDI

Gölevizden yaptığı tatlıya çeşitli ürünler katarak tadını değiştirmeye çalıştığını söyleyen Özkaya, “Tatlımızın ana maddesi bildiğimiz göleviz, bunu süt içersinde haşlıyoruz. Portakal kabuklarını karamel şekilde kavurduktan sonra üzerine bitter çikolata, ceviz ve portakal kabukları ile süslüyoruz. Tadına sizler bakıp  notu sizler vereceksiniz. Bugün çalışmamıza destek verdiği için öğretmenevi çalışanlarına ve yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

PASA-KALBI-TANITILDI-3