PAZARDA BAHAR BEREKETİ

GAZİPAŞA’DA her hafta Belediye Fuar Alanı’nda kurulan sebze ve meyve pazarında baharın gelmesi ile birlikte fiyatlarda düşüş yaşanmaya devam ediyor. Fiyatların düşmesi ile birlikte pazarın dolup taştığını belirten pazar esnafı, baharın bereketi ile geldiğini söylediler.  Pazarda geçtiğimiz hafta 2 liradan satılan patates 1 buçuk liraya, 2 buçuk liradan satılan soğan 2 liraya, 2 liradan satılan armut ise 1 buçuk liraya düştü. Geçen hayta 2 liradan alıcı bulan elma 1 buçuk liraya, 2 buçuk liradan satılan domates 1 buçuk liraya alıcı buldu. Pazarda, bakla 2, brokoli 3, havuç 1 buçuk, ıspanak 3, karnabahar 2 liradan satıldı.

Pazarda fiyatların düşmesi vatandaşın yüzünü güldürdü. Sabahın erken saatlerinde itibaren sebze ve meyve pazarında yoğunluk yaşandı.

Fiyatların düşmeye devam etmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten vatandaşlar, “Bahar aylarının gelmesi ile birlikte fiyatlarda düşmeler devam ediyor. Pazarda her hafta fiyatlarda azalma var. Umarız fiyatlardaki düşüşler ilerleyen haftalarda da devam eder” dediler.