SABAH NAMAZI EBİCE’DE KILINDI

GAZİPAŞA İlçe Müftülüğü tarafından 15 günde bir düzenlenen Sabah Namazı Buluşmaları devam ediyor. Geçtiğimiz programda, Kahyalar Mahallesi Delice Camii’nde Sabah Namazı’nda buluşsan cemaat dün de Ekmel Mahallesi Ebice Camii’nde Sabah Namazı’nda buluştu.

Programa İlçe Müftümüz Nazif Fethi Yalçınkaya başta olmak üzere bölge İmamları, çok sayıda genç ve vatandaş katıldı. Bayan cemaat de programa yoğun ilgi gösterdi. Sabah Namazının cemaatle kılınmasının ardından tövbe-istiğfar edilip salavat, tesbihat ve tekbirlerin yanı sıra ilahi ve kasideler okundu. Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Mesut Baylak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Müftü Yalçınkaya’nın dua etmesiyle program sona erdi. Programın bitiminde Camiyi dolduran cemaate çay ve kahvaltı ikramı yapıldı.

“BULUŞMALARIMIZA BÜTÜN GAZİPAŞA’MIZI TEKRAR DAVET EDİYORUM”

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Yalçınkaya “Sabah namazı buluşmalarımız ara vermeden devam ediyor. Cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak amacıyla farklı Camilerimizde gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda hem cemaatimizle birlikte sabah namazımızı kılıyoruz hem de hep birlikte dualar edip ardından kahvaltımızı yapıyoruz. Bu kez de Sabah namazı buluşmamızı Ekmel Mahallesi Ebice Camii’nde gerçekleştirdik. Bu tür etkinlikler bizlerin daha da dayanışma ve kaynaşma içerisinde olmamıza vesile olmaktadır. Bu vesileyle Sabah Namazı Buluşmalarımıza bütün Gazipaşa’mızı tekrar davet ediyorum. Müftülüğümüz olarak bu programı organize eden Ekmel Mahallesi Ebice Camii İmam-Hatibi Yusuf Yaman’a, hizmet eden görevlilerimize, hayırsever vatandaşlarımıza ve programa katılan tüm Cemaatimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sabah namazı buluşmalarımız belirleyeceğimiz farklı bir camimizde devam edecek. Ayrıca 6-7-8 Nisan tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda Kuran Kurslarımız ve Müftülüğümüzün hayır hizmetleri için düzenleyeceğimiz kermesimize tüm Halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.

SABAH-NAMAZI-EBICEDE-KILINDI-3