“SAYIN ŞAHİN, OYUNU KURALLARA GÖRE OYNAYALIM”

Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Çörüş Mahallesi Muhtarı Rafik Akca, Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Odası Başkanı ve Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi kefalet kooperatifi Başkanı Mustafa Şahin’in dün gazetelerde çıkan açıklamasına ilişkin bir açıklamada bulundu.

GAZİPAŞA Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Çörüş Mahallesi Muhtarı Rafik Akca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle, 12 Şubat Cuma günü yaşanan tatsız ve çirkin olaydan dolayı üzgün olduğumu belirtmek isterim. Ancak beni daha çok üzen şey, Sayın Başkan Şahin’in olayda bariz suçlu olmasına rağmen sanki ben hata yapmışım gibi davranışlar göstermesidir. Benimde minibüsçü esnafı olarak kayıtlı olduğum odamızda yaptığım konuşma aynen şöyledir; ‘Sayın başkanım, sayın meslektaşlarım. Minibüs esnafı arkadaşlarımın ekonomisi bozuk, şuanda burada bulunan arkadaşlarımızın hepsi Esnaf Kefalete borçlu, C plakaları Büyükşehir Belediyesi’nden daha makul bir fiyata alınması için, hangi mevki hangi makam veriyorsa, siz oda yönetimi olarak randevu alarak görüşme yapın. Burada birbirimize bağırarak çağırarak sorunu çözemeyiz. Buradaki herkes belli yaşa gelmiş insanlar, bağırarak fırçalayarak konuşmamanızı rica ediyorum’ dedim.”

“BEN NE SÖYLEDİĞİMİ ÇOK İYİ BİLİYORUM”

“Ancak, Sayın Şahin benim toplantıda böyle şeyler söylemediğimi iddia ediyor, benim orada ne söylediklerimi minibüsçü arkadaşların hepsi çok iyi biliyor. Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum, hafızam da çok iyidir. Birileri gibi söylemediğimi söyledim, söylediğimi söylemedim demem. Yalan söyleyen namerttir, müfteridir. Oyunu kurallara göre oynayalım, hedef şaşırtıp milletin kafasını karıştırmayalım”. Söz konusu toplantı sırasında dilekçeler toplandı, bu doğru. Sanki dilekçeler Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne hemen ulaştırılacakmış gibi telaş yapıldı. Ancak bu dilekçeler o gün Antalya’ya gönderilmedi, hatalı yazım gerekçesiyle dilekçeler Gazipaşa Hizmet Birimi tarafından yenilendi. Zaten C Plaka konusu Mart ayı meclisinde gündeme gelecek, bu telaşa ve yaşadığımız tatsız olay hiç gerek yoktu.”

“SAYIN ŞAHİN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE SEÇİM VARMIŞ GİBİ BEYANATLARDA BULUNMUŞ”

“Sayın Mustafa Şahin, sanki önümüzdeki günlerde seçim varmış gibi beyanatlarda bulunmuş. Halkı bilinçlendirici, istatistiksel bilgiler vermiş. Ben bir vatandaş olarak araştırma yapmayı severim. Özellikle kooperatifle ilgili küçük çaplı bilgiler edindim. Şuan ki Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif binasının ilçemizin önemli işadamlarından Sayın Ahmet Tuncer ve ondan sonra göreve gelen Sayın Hasan Şenol tarafından yapıldığı öğrendim. Hani Mustafa Şahin her seçim günü kürsüde ‘ben bu kooperatifi borçlu aldım’ diyerek üyelerin desteğini ister ya, bu da asılsız çıktı. Sayın Şahin göreve geldiği dönemde kooperatifin gerçekte borçlu değil, esnaftan 400 milyar lira alacağı varmış.  Ben bildiğim borç, alınan malın ödenmeyen bedelidir. Kooperatif o dönemde nereden ne almışta borcu ödenmemiş? Yine Sayın Şahin, kooperatifin şuanda 20 Milyon lira servete sahip olduğunu söylüyor. Sayın Başkan, bu serveti sadece şahsınız olarak siz mi sağladınız? Yoksa tüm sayın üyelerimizin desteği ile mi sağlandı? Neden her beyanatınızda kooperatifin serveti ile övünüyorsunuz? Şuan Alanya’da 4 tane Kredi Kefalet Kooperatifi olduğu da duymuş olmanız lazım. Sayın Başkan öncelikle hatırlatmak isterim, mahallemde 60-70 değil 110 hane vardır. Ayrıca siz Çörüş Mahallesi’nin bir seçmeni değilsiniz, Çörüş ile ilgili soruları bana ancak halkım sorar. İlçeye ne yaptın diyorsun, sana şunu hatırlatmak isterim Yaylalar Sumak Grup Yolu’nda 3 yıldır devam eden çalışmaların öncülüğünü yaptım. Ve ayrıca Gazipaşa’nın yaylalarında yapılan kadastro çalışmalarında 7 bine yakın vatandaş tapu aldı. Bunun da öncülüğünü yaptığımızı tüm Gazipaşa kamuoyu bilmektedir.”

“DÖKTÜRDÜĞÜNÜZ TOPRAĞIN FİYATI NEYSE BANA BİLDİRİNDE ÖDEMESİNİ YAPAYIM”

“İl Genel Meclis Üyesi olduğunuz dönemde Çörüş’ün Armutalanı mevkiindeki 800 metrelik yola 3-5 kamyon toprak döktürmüştünüz.  Sanki kilometrelerce sıcak asfalt yapmış gibi yıllar sonda lafını ediyorsunuz.  Bu hizmetin hayrı kaçmıştır, döktürdüğünüz toprağın fiyatı neyse bana bildirinde ödemesini yapayım. Sayın Başkan, siz yaptığınız hayır ve hizmetleri başa kakmayı gelenek hale getirmişsiniz. Sizde bu konuyu bir daha gündeme getirmeyin. Sayın Başkan, siz bir önceki yapılan oda kongresinde de, karşı listeye destek veren bir üyenize, ‘Ben senin cenazelerini taşıdım, sen benim karşımda olmaya utanmıyor musun’ şeklinde sözler sarf etmiştin, sanırım bu söylediğiniz sözler birçok üyenin hafızalarında duruyordur. Siz, siz olun yaptığınız iyilikleri kişilerin başına kakmayın, çünkü bu tür davranışlar hoş olmuyor. Sayın Başkan şunu çok iyi bil ki, siz bana benim yaptığım görevle ilgili bir şey soramazsınız, benim üyem değilsin, seçmenim değilsin. Ama ben sorarım, çünkü başkanlığını yaptığınız iki kurumunda üyesiyim. Size bir şeyler sormak ve fikirlerimi söylemek benim en doğal hakkımdır. Ayrıca son olarak şunu da belirtmek isterim, bizler birer kurum temsilciyiz, bu nedenle Gazipaşa’mızın birlik beraberlik içinde hareket etmemiz gerekiyor.”