SEÇİM İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINDI

1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde aksaklık ve sorun yaşanmaması için İlçe Kaymakamlığı tarafından tüm tedbirler alındı. Kaymakam Kadir Ekinci, seçimin güven ve huzur içinde yapılması için emniyet, jandarma başta olmak üzere tüm yetkili kurumların elbirliği ile çalışacaklarını söyledi.

GAZİPAŞA Kaymakamı Kadir Ekinci, 1 Kasım genel seçimlerinin ilçede huzur içinde yapılması için tüm tedbirlerin alındığını kaydetti. Bu kapsamda,  İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve İlçe Yüksek Seçim Kurulu’nun katıldığı bir toplantı düzenlediklerini belirten Kaymakam Ekinci, “1 Kasım Pazar günü seçim güvenliği için Gazipaşa Kaymakamlığı olarak tüm tedbirimizi aldık.  Şu an herhangi bir sıkıntı yok.  Jandarma ve emniyet açısından alınan tedbirler ile birlikte yaşanabilecek enerji kesintisi de dahil olmak üzere seçim günü hiçbir sorun yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Bu kapsamda, Saat 17.00’de oy verme işlemi bitecek. Kış ayında olmamız nedeniyle havanın erken kararacağını göz önünde bulundurarak, özellikle uzak mahallelerimizdeki sandıklarının en geç saat 21.00’e kadar getirilmesini istiyoruz” dedi.

İŞLETMELERE ALKÖL UYARISI YAPILDI

Seçim güvenliği için alkollü işletmelere de gerekli uyarıların yapıldığını belirten Kaymakam Ekinci, “Saat 17.00’ye kadar alkol satışı ve kullandırılması yönündeki yasakları ilgili işletmeler bildirdik. Bu arada ilçemizde de bulunan Suriyelilerle ilgili de tedbir aldık. Herhangi bir nedenle Suriyelilerin sandıkların veya oyların kullanıldığı yerlerde bulunmamasını sağlayacağız. Bir karışıklık veya sıkıntı yaşanmaması için kaymakamlığımız başta olmak üzere tüm güvenlik birimlerimiz el birliği ile seçimin huzur içinde yapılmasına çalışacak” diye konuştu.

47 BİN 400 DEKAR TARIM ALANI SULANACAK

Öte yandan ilçedeki diğer çalışmalarla ilgili de bilgi veren Kaymakam Ekinci Gökçeler Barajı ve Gazipaşa Ovası Sulama Projesi’ndeki gelişmeleri paylaştı. Gökçeler Barajı’ndan alınacak su ile 47 bin 400 dekar tarım alanın sulamasının sağlanacağını bildiren Kaymakam Ekinci,  “Projede şebekede toplam 51 bin 233 metre CTP boru, 128 bin 547 metre PE 100 boru ve 918 adet sanat yapısı bulunuyor.  Şimdiye kadar CTP borunun 6 bin 979 metresinin (% 13,62) imalatı tamamlandı çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

GÖVDE DOLGUSUNDA 187 BİN 50 KOTUNA ULAŞILDI

Gökçeler Barajı’nda çalışmaların hızla devam ettiğini dile getiren Kaymakam Ekinci, barajın tamamlandığında 10,85 GWh/yıl enerji üretimi, 47 bin 400 dekar sahanın sulaması ve 10 adet yerleşim biriminin içme suyu ihtiyacının karşılanacağını kaydederek, “Baraj tamamlandığında Beyobası, Beyrebucak, Çobanlar, Hasdere, Kahyalar, Karalar, Muzkent, Korubaşı, Macar ve Aydıncık mahallelerinin içme suyu verilecek. Baraj İnşaatı kapsamında şu ana kadar derivasyon tüneli kazısı, tünel kaplama betonu, iş kapsamındaki ulaşım yolları, memba batardosu inşaatı, gövde sıyırma kazıları yapıldı. Kret kotu 200 olan baraj gövde dolgusunda 187 bin 50 kotuna ulaşıldı. Kalan son 8 metrelik gövde dolgusunu ve üzerine yapılacak olan 5 metrelik parapet duvarının da kısa bir süre içerisinde tamamlanması bekleniyor” dedi.

SEÇİM-İÇİN-TÜM-TEDBİRLER-ALINDI-2