“SIKINTILARI ÇÖZMEK İÇİN TOPLANDIK”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle Gazipaşa Öğretmenevi’nde bir araya geldi. Çavuşoğlu’nu, Gazipaşa’nın üst düzey idari amirleri kapıda karşıladı. Çavuşoğlu, Öğretmenevi yanında bulunan ve daha önceki ziyaretlerinde meyve yediği ağaca yönelerek, murt meyvesi yedi.  Bakan Çavuşoğlu, “Sıkıntıları çözmek için toplandık” dedi.

SIKINTILARI-COZMEK-ICIN-TOPLANDIK-2

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle Gazipaşa Öğretmenevi’nde bir araya geldi. Çavuşoğlu, Öğretmenevi yanında bulunan ve daha önceki ziyaretlerinde meyve yediği ağaca yönelerek, murt meyvesi yedi. Bakan Çavuşoğlu daha sonra Gazipaşa Kaymakamlığı’nın düzenlediği istişare toplantısına katıldı Toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Mahalle Başkanları ve davetliler katıldı. Burada ilk konuşmayı, toplantının ev sahibi olan Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci yaptı.

“GAZİPAŞA, ANTALYA’NIN NADİDE İLÇESİ”

Kaymakam Ekinci konuşmasında, Gazipaşa’nın her gün gelişen bir ilçe olduğunu belirtti. Gelişim sürecinde emeği olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür eden Ekinci. “Gazipaşamız her geçen gün büyüyen gelişen, Antalya’nın nadide ilçelerinden birisi. Elbette bu değişim ve gelişim sürecinde, koyulan her taşın altında, çakılan her çivide emeği olan, Sayın Bakanımıza huzurlarınızda teşekkürü bir borç bilirim. Çalışmalar, hepimizin bildiği üzere, Gökçeler Barajı’ndan, yat limanına kadar, havaalanındaki gelişmeler, eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Tüm projelerimizi yakından takip eden ve projelerimize verdikleri tüm desteklerden ötürü bakanımıza huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÇİFTÇİLER İKİ ÜÇ AYDIR ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR ÇEKİYOR”

Ekinci’nin ardında kürsüye çıkan Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, Rusya krizi nedeniyle dikenli salatalık ihracatının yüzde 90’ını sağlayan Gazipaşa’da ürünlerin çöpe döküldüğünü belirtti. Gerekli mercilerle yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığını belirten Çelik, “Biz çiftçiler olarak, bakanlarımızdan istediğimiz desteği alamadık. Çiftçiler iki üç aydır çok büyük sıkıntılar çekiyor. İsteyerek olmasa da zarara uğradığımız bir Gazipaşa var. Gazipaşa’da şuanda çiftçimiz bırakın Bağ-kur paralarını yatırmayı, evine ekmek götüremiyor. Allah razı olsun belediye başkanımız çalışıyor yolumuzu sokağımızı yapıyor ama çiftçilerimiz evine ekmek götüremiyor” dedi.

Toplantıda kürsüye çıkan Esnaf Odası Başkanı Mustafa Köse de artan Bağ-kur prim borçları nedeniyle esnafın zor durumda kaldığını belirtti. Yetkililerden yardım istedi.

“SAYIN BAKANIMIZIN DESTEKLERİYLE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik ise yaptığı konuşmada, “Sayın Bakanımız bu yoğun programına rağmen bizleri kırmadı ve buraya geldi. Sorunlarımızı konuşmak üzere aramızda. Gazipaşa’da Bakanımızın destekleriyle çok büyük mesafe kat ettik ama çözülmesi zaman alan işler de var. Sayın Çavuşoğlu bizim ne işimiz varsa kendisinin işi olduğunu söylüyor. Bu noktada kendisine çok teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımızın destekleriyle çok güzel işler yapacağız” diye konuştu.

“AMACIMIZ SORUNLARINIZI DİNLEYİP ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK”

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik ve Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın konuşmalarının ardından kürsüye davet edilen Dışişleri Bakan’ı Mevlüt Çavuşoğlu, “Önceki gün tüm Antalya’daki mahalle başkanlarımızla toplantı yaptık. Türkiye’de bir ilkti. Hizmeti en ücra köşelere kadar götürmenin istişaresini yaptık. Bugün toplanmanın amacıda sizi dinleyip sorunlarınızı çözüme kavuşturmak. Bizim sevdamız bu. Çiftçilerimiz zor günler geçirdi. Geçirmedi diyemeyiz. Rus krizinden sonra dikenli salatalıkta sorunlar oldu. Şimdi fiyatı 1 lira 50 kuruş. Çiftçilerimiz veryansın etti. Biz sürekli takip ettik. Ama bir hafta zarar edilecek diye de ülkemizin gururunu ayaklar altına alamazdık. Her şey çok daha güzel noktalara gelecek. Eleştiriden de korkmuyoruz. Ne aldanan olalım ne aldatan. Hep birlikte Gazipaşa’yı ayağa kaldıralım. Orman Bakanımız benden çok Gazipaşalı. Her görüşünde Gazipaşa’dan bir projeyi sorup ‘ne alemde’ diye soruyor” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından toplantıya, basına kapalı şekilde devam edildi.

Öte yandan, Çığlık Mahallesi Muhtarı İlker Özcan ve Gazipaşa Belediyesi Mavi Masa Sekreteri Ayşe Çelik Özcan’ın geçtiğimiz yıl yapılan düğününe katılamayan Çavuşoğlu, Toplantı bittikten sonra, Ak Parti Milletvekili İbrahim Aydın, Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, İlçe Başkanı Yakup Pişkin,  İlçe Başkan Yardımcısı Sami Yiğit ile birlikte, Çığlık Mahallesi Muhtarı İlker Özcan ve Gazipaşa Belediyesi Mavi Masa Sekreteri Ayşe Çelik Özcan’ı evinde ziyaret etti.

SIKINTILARI-COZMEK-ICIN-TOPLANDIK-3