SÜPER AMATÖR 1.GRUP’TA 14. HAFTA MAÇLARI OYNANDI

Antalya Süper Amatör Ligi 1. Grup’ta 14’üncü hafta maçları oynandı. 1. Grup’ta oynan 3 maçta 10 gol atıldı.

ANTALYA Süper Amatör Ligi 1. Grup’ta mücadele eden takımlar, 14’üncü haftayı oynadıkları maçlarla geride bıraktı. Paşalar kendi evinde oynadığı Antalyagücü’nü 2-1 ile geçti. Kepez Belediyespor, Konaklı deplasmanından 3 puanı 3 golle alırken, Antalya Ormanspor, Sanayispor karşısında 2-0 koruyamadı ve taraflar sahadan 2-2 eşitlikle ayrıldı. Kestel Belediyespor ise Sidespor’un ligden çekilmesinden dolayı hükmen 3-0 galip sayıldı.

TARAFTARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Gazipaşa Belediyespor ligin 13’üncü haftasında kendi evinde oynadığı ve 10 kişi tamamladığı Kestel maçında Alanya temsilcisini elinden kaçırmıştı. Bu maçta oynadığı güzel futbolla taraftarını memnun eden ancak puan alamayan Paşalar, Antalyagücü maçında taraftarının yüzünü 3 puanla güldürdü. 14’üncü haftada formalite maçına çıkan Belediyespor, kendi seyircisi önünde Antalyagücü’nü 2-1’lik skorla geçip moral depoladı. Antalyagücü maçında ilk golü atan Arif Cicik attığı golü çocuğuna armağan etti.

KEPEZ 3 PUANI 3 GOLLE ALDI

Amatör Ligi’nin güçlü takımlarından Kepez Belediyespor kötü gidişe dur dedi. Antalya temsilcisi, Konaklı deplasmanından 3 puanı, 3 golle almayı başardı. Ligin 12’inci haftasında Manavgat Belediyespor’a 1-0 ile boyun eğen Kepez Belediyespor, 13’üncü haftada ise Sanayispor ile 1-1 berabere kalmıştı. Son iki haftada 5 puan kaybeden Kepez Belediyespor, 14’üncü haftada deplasmanda karşılaştığı Konaklı Belediyespor’u 3-0 mağlup ederek son haftalarda yaşadığı kötü gidişe dur demiş oldu.

ORMANSPOR FIRSAT TEPTİ

Antalya Süper Amatör Ligi takımlarından Antalya Ormanspor, deplasmanda Sanayispor ile karşılaştı. Ligde Antalyagücü’nün 4 puan gerisinde 8’inci sırasında bulanan Ormanspor, Antalyagücü ile play-out mücadelesi veriyor. Sanayispor karşısında 2-0 öne geçen Ormanspor, Antalyagücü’nün puan kaybettiği haftada, puan farkını bir puana indirme şansını kullanmadı ve sahadan 2-2 berabere kalarak ayrıldı. Bu sonuçla puanını 8’e çıkaran Ormanspor, Antalyagücü’ne 1 puan yaklaşabildi.

KESTEL HÜKMEN GALİP

Sidespor’un ligden çekilmesinden dolayı Kestel Belediyespor 3-0 hükmen galip sayıldı. Kestel Belediyespor bu sonuçla puanını 37’ye çıkararak 1’inci sıradaki yeri korumuş oldu.

SUPER-AMATOR-1GRUPTA-14-HAFTA-MACLARI-OYNANDI-2