TAN’DAN, VATANSEVER TÜRK AYDINLARI’NA DESTEK

Türk Eğitim-Sen Gazipaşa Temsilcisi Ali Tan, “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi”nin yayımladığı bildiriye karşılık olarak yayınlanan, ‘Vatansever Türk Aydınları Bildirisi’ni desteklediklerini açıkladı.

TÜRK Eğitim- Sen Gazipaşa Temsilcisi Ali Tan, “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi”nin yayımladığı bildiriye karşılık olarak yayınlanan, ‘Vatansever Türk Aydınları Bildirisi’ni desteklediklerini belirten Tan açıklamasında “Milletimizin birliğine ve devletimizin bütünlüğüne karşı şer odakları gün geçtikçe daha da cesaretlenip kendilerini iyiden iyiye açığa çıkarmaya başlamışlardır. Geçtiğimiz günlerde akademisyen kılığında bir kısım güruh sözde barış için, gerçekte ise terör örgütünün sözcülüğüne hevesli bir metin yayınlamışlardır” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTELER TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HÜCRESİNE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ”

Üniversitelerde Terör destekçilerinin olduğuna değinen Tan, “Bizler biliyoruz ki son yıllarda bazı üniversiteler terör örgütünün hücresine dönüştürülmüş, vatanını seven öğrencilerin sınavlara dahi girmesine izin verilmemektedir. Geçtiğimiz yıl Ege Üniversitesinde şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu bu durumun en acı sonucudur. Bütün bu olayların üniversitelerde bu denli yaygın olması üniversitelerde terör destekçilerinin olduğunu göstermektedir. Bu odaklar adına “çözüm süreci” denen illetin oluşturduğu sulak ortamdan cesaret alan imalat oluşumlardır. Bulundukları akademik etiketi ve koltukları Türk Milletine ve devletine bir kin kusma aracı olarak kullananlar unutmasınlar ki bindikleri dala balta vurmaya kalkanların sonu hep hüsran olmuştur. İçinizde insan sevgisi, vatan sevgisi yoksa etiket ve diplomalarınızın hurda kağıttan öte bir anlamı yoktur” dedi.

“BAZI ÇEVRELER TERÖRİST SEVİCİLİĞE SOYUNMUŞ”

Özgürlükten bahseden birinin bebek katilinin avukatlığını yapamayacağını belirten Tan, “Ne yazık ki bazı çevrelerin düşünce özgürlüğü, barış gibi kavramların arkasına sığınarak terörist seviciliğe soyundukları görülmektedir.  Özgürlükten dem vuran bu güruhun sahtekarlığı gün gibi ortadadır çünkü özgürlükten bahseden kişi bebek katillerine avukatlık yapmaz,  emperyalistlerin maşalarına övgüler düzemez, düşmana uşaklık yapmaz, vatandaşlarımızın, askerlerimizin, polisimizin, öğretmenimizin, korucularımızın katillerine hizmet etmez. Unutulmasın ki Yüce Türk Milleti bütün ihanet çemberlerini kıracaktır. Yeter ki farkına varsın.” diye konuştu.