“TEDBİR ALINMASI GEREKİYOR”

AK Partili Gazipaşa Belediye Meclis Üyesi Kemal Sarıyıldırım, zararlı madde kullanımının gençleri perişan ettiğini belirterek bu konuda tedbir alınması gerektiğini söyledi.
GAZİPAŞA Belediye Meclis Üyesi Kemal Sarıyıldırım, zararlı madde kullanımının gençleri perişan ettiğini belirterek bu konuda tedbir alınması gerektiğini söyledi. Üyesi olduğu Antalya Sağlıklı Kentler Birliği’nde 6 ayda bir toplantı yaptıklarını belirten Sarıyıldırım, “Yaptığımız toplantılarda ülkemizde sağlığı tehdit en önemli faktörün zararlı madde bağımlılığı olduğu görüşü sunuluyor. Kaymakam, belediye başkanı, sağlık teşkilatı, polis teşkilatı bir araya gelerek bu konuda neler yapabiliriz diye sormamız gerekiyor. Basınla beraber bu olayın üstüne gitmemiz gerekiyor” dedi.
“KEŞKE O İNSANLARI ORADA GÖRMESEM”
Cebeli Tepesi’nde ikamet ettiğini belirten Sarıyıldırım, “Benim evim Cebeli Tepesi’nde. Oraya içki içmeye gelen insanları gördüğüm zaman ben utanıyorum. Keşke o insanları orada görmesem diyorum. Öyle insanlar geliyor ki oraya içki içmeye, bu insanları görseniz inanamazsınız. Biz ne kadar gençliğimize önem verirsek, sokaktaki insanlarımıza önem verirsek bana göre Gazipaşa’daki insan kalitesinin de o kadar güzel olacağını düşünüyorum.
Benim en çok rahatsız olduğum konulardan birisidir. Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in memleketi Gaziantep’e gittik. Büyük bir yer yapmışlar. Bağımlı olup sokakta yaşayan herkesi buraya toplamışlar. Bunları eğitmeye başlamış ve eğittikten sonra iş vermişler. Bizde bu kadar büyük olmasa da buna benzer küçük bir yer yapabiliriz” şeklinde konuştu.