TERÖRE TEPKİ YAĞDI

Ankara’daki tren garı kavşağında meydana gelen patlamada, 95 kişinin yaşamını kaybetmesi ve 48’i ağır 246 kişinin yaralanması, tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de büyük üzüntüyle karşılandı.

ANKARA’DA Cumartesi günü sabah saatlerinde düzenlenen “Emek, Barış, Demokrasi” mitingine gerçekleşen terör saldırısında 95 kişinin yaşamını kaybetmesi ve 48’i ağır 246 kişinin yaralanması, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Ülke genelinde 3 gün ulusal yas ilan edilirken,  DİSK, TTB ve KESK’in de bulunduğu sivil toplum örgütlerinin düzenlediği mitingine ilçemizden katılan HDP İlçe Başkanı Niyazi Büyüksütçü de patlamada hayatını kaybetti.

TÜM PROGRAMLAR İPTAL EDİLDİ

Meydana gelen hazin olay nedeniyle birçok program ve etkinlik iptal edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in dün Gazipaşa’da gerçekleştireceği program da yaşanan olay nedeniyle iptal oldu. Öte yandan Gazipaşa Belediyespor’un dün oynayacağı maçla birlikte tüm etkinlikler iptal edildi. Kan donduran olay nedeniyle birçok kesimden terörü lanetleyen açıklama geldi. Gazipaşa Manşet gazetesi olarak patlamada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.