TERÖRÜ “LANET”LEDİLER

Ankara’yı kana bulayan ve 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin ise yaralandığı saldırıya Gazipaşalı siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından tepki yağdı. Yapılan açıklamalarda saldırılar lanetledi.

ÖNCEKİ Ankara’da daha sonra, Diyarbakır ve Şırnak’ta meydana gelen terör saldırılarına Gazipaşalı siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından tepki yağdı. Yapılan açıklamalarda terör ve yaşama hakkına yapılan saldırılar lanetledi.

ÇELİK: TERÖR KANLI YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

DENIZYOLU-SICAK-ASFALTA-KAVUSTU-2

Gazipaşalı siyasiler Ankara’da yaşanan bombalı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, “Terör kanlı ve pis yüzünü bir kez daha gösterdi. Ankara, Diyarbakır ve Şırnak’ta gerçekleşen alçakça saldırılarda şahadet şerbetini içen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralanan 61 kardeşimize de acil şifalar diliyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar Büyük Türkiye yolundan dönmeyecek ve bu ülkeyi parçalayamayacaklar. Her şey vatan için” dedi.

PİŞKİN: OLAYLARIN FAİLLERİ BULUNUP CEZASI VERİLECEKTİR”

SIYASILERDEN-GAZIPASAYA-AKIN-2

Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin ise “Son derece üzücü bir olay, insan ne diyeceğini bilmiyor. Millet olarak çok üzgünüz ama bizim devletimiz güçlü bir devlet. Bu olayların failleri bulunup cezası neyse verilecektir. Ankara, Diyarbakır ve Şırnak’ta yapılan hain saldırılarda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

GÜVEN: BOMBA DEVLETİN KALBİNDE PATLATILMIŞTIR

TERORU-LANETLEDILER-4

Terörün her türlüsünü kınadıklarını belirten CHP İlçe Başkanı Ömer Güven ise “Terör terördür, terör kandır. Terörün beslediği merkezler vardır, o merkezleri bulmak önemlidir. Devletinde görevi budur. İstihbaratıyla, çalışmasıyla. Ankara, Diyarbakır ve Şırnak’ta yaşanan terör olaylarını sonuna kadar kınıyoruz. Ankara’da devletin kalbinde bomba patlatılmıştır. Orada bir bomba patlatılıyorsa, kesinlikle bir istihbarat zafiyeti var demektir. Bombayı atanlar kadar bu konuda da araştırma yapılmasını talep ediyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun diyoruz” dedi.

YÜKSEL: TÜRKİYE BİR ÇIKMAZA GİRMİŞTİR

TERORU-LANETLEDILER-5

Ak Parti Hükümetinin ülkeyi terör ülkesi konumuna getirdiğini kaydeden MHP İlçe Başkanı Mehmet Yüksel, “Terörü şiddetle kınıyoruz. Maalesef tek başına Ak Parti Hükümetleri ülkeyi bir Orta Doğu çukuruna attı, terör ülkesi konumuna getirdi. Bu işin bir tek sorumlusu bize göre, açılım süreciyle yatıp kalkan Oslo’da, Dolmabahçe’de PKK uzantılarıyla pazarlık edenler, PKK terör örgütlerini Habur Sınır Kapısı’ndan davulla zurnayla seyyar mahkemelerle karşılayan Ak Parti hükümetleridir. Orada burada başka bir şey aramaya gerek yok. Türkiye bir çıkmaza girmiştir. Türkiye’nin çıkmazdan kurtulabilmesinin de bir tek yönü, yöntemi şartı vardır. Recep Tayyip Erdoğan ve tayfasının bu ülkeden elini ayağını çekmelidir. Yoksa ülke daha kötü günlere, daha problemli günlere gebedir. Ciddi sıkıntılar vardır. Daha büyük olaylar olmamasını temenni ediyoruz ama olma ihtimalini de bir köşe de tutmakta fayda var. Bu işin sorumluları lütfen artık halkın önüne çıkıp, ‘Bu işin sorumluluğunu biz üstleniyoruz, siyaseten sorumluluğu bizim üzerimizde bunun da gereğini yapıyoruz” demelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KAPLAN: BÜTÜN NEFRETİMİZLE LANETLİYORUZ

TERORU-LANETLEDILER-6

Saadet Partisi (SP) Gazipaşa İlçe Başkanı Nuri Kaplan, Ankara ve Diyarbakır’da yaşanan terörist saldırıları lanetledi. Terör eliyle Türkiye’de bir korku imparatorluğu oluşturulmaya çalışıldığını vurgulayan SP İlçe Başkanı Kaplan, “Milli Görüş camiası olarak, Ankara ve Diyarbakır’da gerçekleşen ve milletimizi derinden sarsan menfur terörist saldırıları bütün nefretimizle lanetliyor, saldırı da hayatını kaybeden asker ve sivil tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Genelkurmay Başkanımız Hulusi Akar’ın şahsında tüm silahlı kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Terörist unsurlar, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sahip olduğu cesaret ve kararlılık karşısında hiçbir zaman karanlık hedeflerine ulaşamayacaklardır. Bu kanlı saldırıların amacı milletimiz içinde öfke ve nefret meydana getirerek birlik ve beraberliğimizi bozmaktır. Bu yüzden, Türkiye’yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, millet olarak birbirimize daha fazla kenetlenmek, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak olacaktır. Türkiye tarihi geçmişi ve engin tecrübesi ile büyük bir devlettir. Aziz milletimiz en zor dönemlerde, en zor badireleri atlatmıştır. Bu karanlık dönemi de atlatacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha hain saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

ALTUN: TÜM TÜRKİYE’NİN BAŞI SAĞOLSUN

TERORU-LANETLEDILER-7

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gazipaşa İlçe Başkanı Türkay Altun Ankara’da yaşanan ve 28 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı kınadı. Altun Ankara’da askeri servis araçlarını hedef alan patlama sonucunda 28 kişinin şehit ve 61 kişinin de yaralı olduğunu büyük bir teessürle öğrenmiş bulunduklarını belirtti. Altun saldırı ile ilgili olarak yayımladığı mesajda “Ankara’da 28 yaşamın yitirildiği terör olayını kınıyorum. BBP adına, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. Altun, “Bu acı haber hepimizi derinden yaralamıştır. BBP olarak terörü ve bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yaşanan insanlık dışı saldırı nedeniyle Türk Halkının acısını paylaşıyor ve bu konuda güvenlik zafiyetlerinden dolayı büyük üzüntü ve endişe duymaktayız” dedi.

GÜLCAN: BÖLÜCÜ TERÖRÜ LANETLİYORUZ

TERORU-LANETLEDILER-8

Ankara’nın göbeğinde gerçekleşen bombalı saldırının ardından bir açıklama da Vatan Partisi Gazipaşa İlçe Başkanı Mehmet Gülcan’ndan geldi. Gülcan, devlet ve milletçe mücadele edilmesini işaret ederek şöyle konuştu: “Türkiye kesin bir kararlılıkla PKK’yı hendeklere gömmektedir. Aynı zamanda Suriye’nin kuzeyinde bir ABD – İsrail koridoru oluşturulmasına karşı Türk milleti birleşmektedir. Bu koşullarda bölücü terör örgütünü Türkiye’nin üzerine süren güçlerin bazı yanıtlar vermesi yaşadığımız sürecin doğasına uygundur. Bu terör eylemleri boşunadır. Türkiye bu süreçten vatan bütünlüğünü gerçekleştirerek çıkacaktır. Bu terör eylemleri milletimizi daha sıkı kenetlenmeye ve daha sıkı bir mücadeleye çağırmaktadır. Artık devlet ve milletçe topyekûn mücadele zamanıdır. Bu kararlılığımızı bir kez daha ifade ederek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve milletimize başsağlığı diliyoruz” dedi.