TUDEM KAYITLARI BAŞLADI

SEZON Kırtasiye Sahibi Saffet Gürkan, 9 Nisan 2016 Cumartesi günü TUDEM tarafından Türkiye genelinde yapılacak olan Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı için kayıtların başladığını söyledi.

TUDEM-KAYITLARI-BASLADI-2

Saffet Gürkan, sınava katılmak isteyenlerin 1 Nisan 2016 Cuma gününe kadar kayıt yaptırmaları gerektiğini söyledi. TUDEM yayın grubu bu seneki yönlendirme sınavını tüm Türkiye’de aynı saatte yapılacak. 9 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan sınava 1 Nisan Cuma gününe kadar başvuru yapılabilecek. Sınava 3-4-5-6-7 ve 8. sınıflar katılacaklar. 3. sınıfların sınavı öğleden önce saat 10.00 da, diğer sınıfların ki ise öğleden sonra yapılacaktır. Sınavda yeni dönem başlatan TUDEM’in Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı 9 Nisan Cuma günü Gazipaşa M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu’nda yapılacak. Sınav kayıtlarının başladığını belirten Sezon Kırtasiye sahibi Saffet Gürkan, sınava katılmak isteyenlerin 1 Nisan 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmaları çağrısında bulundu. Türkiye genelinde yapılacak sınava 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar katılacak. İlkokul 3’nci sınıflar saat 10.00’da sınava girecek. 4, 5, 6, 7 ve 8’nci sınıf örenciler ise saat 14.00’de.

EV SAHİPLİĞİNİ SEZON KIRTASİYE YAPACAK

Türkiye genelinde aynı tarihte yapılacak olan TUDEM Yönlendirme Sınavı’nın her zaman olduğu gibi Sezon kırtasiye ev sahipliğinde yapılacağını dile getiren Sezon Kırtasiye sahibi Saffet Gürkan,  sınava katılacak öğrencilere çağrıda bulunarak, “TUDEM Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı’na kayıtlar başladı. Sınava katılmak isteyen öğrenciler kayıtlarını 1 Nisan 2016 tarihine kadar yaptırabilirler.  Sınav hakkında bilgi almak isteyenler ise 572 12 05 numaralı telefondan bilgi alabilirler” diye konuştu.

“ACELECİ OLMAKTA FAYDA VAR”

Öğrencilerimizin Türkiye genelinde yapılan bu sınava başvuru tarihini kaçırmadan başvuru tarihinden önce müracaat etmelerini tavsiye eden Gürken, “Sınav giriş belgelerinin erken gelmesi için aceleci olmakta fayda var. TUDEM Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı,  öğrencinin gelişimini, başarılarını ve eksiklerini belirlemede ölçücü nitelikte bir sınavdır aynı zamanda merkezi sınav standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Bu sınav öğrencilerin yeterlilik ve eğilim belirlemede oldukça önemlidir. Bu nedenle kayıt tarihine kadar öğrencilerimizin katılarak tüm Türkiye’de ilçemizi temsil etmelerini bekliyor, saygılarımızı sunuyoruz” dedi.