TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

TÜRK Eğitim-Sen Gazipaşa Temsilciliği tarafından yıllık değerlendirme toplantısı yapıldı.  Dün Türk Eğitim-Sen lokalinde yapılan toplantıya Gazipaşa Temsilcisi Ali Tan ve üyeler katıldı.

TURK-EGITIMSENDEN-2

Toplantıda konuşan İlçe Temsilcisi Ali TanTan, “Hak aramanın, alın terini korumanın adresi olan sendikalar toplumun çoban ateşidir, en zor zamanlarda bile bir umut ışığı yakar,  yanar tüteriz insanımız için. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen özlük haklarımızı, emeğimizi, alın terimizi korumada kararlıdır. Bunun yanında alın terini huzur içinde harcayabileceği bir toprağa ayak basması gerektiğinin bilincindedir. Bu nedenle Türk Milleti’nin Türk vatanının, milli birlik ve berberliğimizin teminatı, tavizsiz bekçisidir” dedi.

“TÜRK EĞİTİM-SEN MÜCADELENİN ADIDIR”

Türk Eğitim-Sen Destanı’nda sendikalarının şöyle tanımlandığını belirten Tan, “Türk Eğitim-Sen; manevranın, yan çizmenin, satmanın değil; eylemin adıdır, karşı çıkmanın adıdır, kol kola yürümenin, avaz avaz bağırmanın, slogan slogan haykırmanın, koşmanın, mücadelenin adıdır. Türk Eğitim-Sen sevgidir. Atatürk’ e sevgidir, Türklüğe sevgidir, vatana sevgidir, Türk milletine sevgidir, Türk bayrağına sevgidir.  Türk Eğitim-Sen; sendikacılığın pusulası değildir, kuzey kutbudur. Tüm pusulalar onu gösterir. Eğer adalet kapısı Türk Eğitim-Sen’ e çıkmamışsa yanlış yerdesiniz demektir. Türk Eğitim-Sen, Türkiye’ yi Atatürk’ ün muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak isteyenlerin manevî yurdudur. Türk Eğitim-Sen, sendikalar üstü bir örgütlenmedir. Türk Eğitim-Sen kırmızı-beyaz sendikadır, gökte dalgalanır. Türk Eğitim-Sen, hedefe yılan gibi sürünerek değil kartal gibi uçarak çıkar. Türk Eğitim-Sen’ in cevheri, sendikal mücadeledeki samimiyetidir. Türk Eğitim-Sen, öğretmenin hakkını münakaşa değil mücadele konusu yapar. Türk Eğitim-Sen, sendikacılığın Kür-şad ihtilalidir, Ergenekon’dan çıkışıdır, yedi düvele kafa tutan Çanakkalesi’dir. Türk Eğitim-Sen, 19 Mayıs’ tır, 23 Nisan’ dır, Türk’ ün zafer ayı ağustostur, 10 Kasım’ dır, 29 Ekim’ dir, 1 Mayıs’ tır, 21 Mart’ tır, 3 Mayıs’ tır.Türk Eğitim-Sen, Türk tarihinin Mustafa Kemal Atatürk’üdür” diye konuştu.