“TÜRKİYE İÇTEN VE DIŞTAN TEHDİT ALIYOR”

BÜYÜK Birlik Partisi(BBP) İlçe Başkanı Türkay Altun, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Küresel güçlerin Türkiye’ye yönelik terör konsorsiyumu oluşturduğunu söyleyen Altun, “Türkiye 1970’lerin Beyrutu’na 2015’in Suriye’sine döndürülmeye çalışılıyor. Türkiye’yi Balkanlaştırmak, Lübnan, Irak, Suriye gibi paramparça etmek istiyorlar. Arap ülkelerindeki senaryo Anadolu’da tutmaz. Türkiye’nin Suriye, Lübnan, Afganistan olmasına asla izin vermeyiz” dedi.

Küresel bir cepheye karşı devletin çetin bir mücadele verdiğini söyleyen Altun, küresel güçlerin iki cepheden saldırdığını belirtti. Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan tehdit aldığını söyleyen Altun şöyle devam etti: “ABD, Rusya, İran, Suriye ve taşeronları Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak istiyor. Türkiye’yi Irak ve Suriye gibi mezhep ve etnik grupların birbirlerini kitlesel olarak öldürdüğü, cehenneme dönmesi için büyük, karanlık ve kirli senaryolar oynanmaktadır. Ortadoğu’da küresel mesajlar her biri stratejik maşa olan terör örgütleri üzerinden veriliyor. Üst aklın eseri olan DAEŞ üzerinden Irak ve Suriye’yi dizayn eden küresel güçler, şimdi coğrafyanın en önemli ülkesi olan Türkiye’yi hedef seçtiler. Türkiye küresel terör şebekelerinin askerlik şubesi oldu. Ülkemiz, Afganistan-Irak gibi bir duruma düşürülmeye çalışılıyor.”

Türkiye sınırında etnik ve mezhep savaşları yapıldığını belirten Altun, “Sınırlarımız delik deşik oldu, kevgire döndü. Her türlü yabancı istihbarat servisleri topraklarımızda cirit atıyor. ABD, İsrail, İngiliz, Rus, Alman, Fransız, İran, Suriye istihbarat elemanları Akdeniz ve Güneydoğu’da karargâh kurmuşlar, ofisler açmışlar. Topraklarımıza giren belli değil, çıkan belli değil” dedi.