VATANDAŞ DUYARLILIĞI ARTTI

İlçe Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, vatandaşların duyarlı davranması nedeniyle 2015 yılında 2014 yılına oranla orman yangınlarında ciddi bir düşüş yaşandığını söyledi. Kısacık, bunun 10 yılın en düşük istatistiki rakamları olduğunu ifade etti.

GAZİPAŞA Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2015 yılsonu itibariyle orman yangınlarında ciddi bir azalma yaşandığı belirtildi. İlçe Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçede 2014 yılında çıkan 34 ziraat ve orman yangınında 2,63 hektar alan zarar görürken, 2015 yılında çıkan 5 orman yangınında 1.8 hektar alan ve 3 ziraat yangınında 2.4 hektar alanın zarar gördüğünü söyledi.

YANGINLARA CİDDİ MÜDAHALE YAPILDI

Vatandaşların duyarlı davranışları ve etkin çalışmalar neticesinde bu olumlu gelişmenin yaşandığını belirten Kısacık, meydana gelen orman yangınlarına 11 arasöz, 2 Ford Ranger, 16 helikopter havuzu ve 80 orman işçisiyle müdahale edildiğini kaydetti.

VATANDAŞTAN BÜYÜK DESTEK GÖRÜYORUZ

Müdür Kısacık, “2015 yılı son günleri itibariyle Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında 5 orman yangını çıktı ve 1.8 hektar alan zarar gördü. Yine sınırlarımızda 3 ziraat yangını çıktı, 2.4 hektar alan yandı. Yangınlar konusunda vatandaşlardan çok büyük destek görüyoruz. Çok ilgililer, onların desteğini almadan bu başarıyı sağlamak mümkün değil. Gazipaşa halkına teşekkür ediyoruz” dedi.

10 YILIN EN DÜŞÜK YANGIN İSTATİĞİ

Son 10 yılın en düşük yangın istatistiğine bu yıl sahip olunduğunu kaydeden Kısacık, “Vatandaşlarımızın desteğini bu yıl daha da fazla aldık. Bu konuda Gazipaşa halkına çok teşekkür ediyoruz. İnşallah 2015 yılını bu şekilde kapatır, 2016 yılına kaldığımız yerden devam ederiz” diye konuştu.

YANGIN RİSKİ HER ZAMAN VAR

31 Aralık gibi yılın son gününde bile yangın çıkma ihtimalinin olduğunun göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten Kısacık, vatandaşlara hassasiyet göstermeleri konusunda uyarılarda bulundu. Kısacık, “31 Aralık ile yeni yılın ilk günlerinde dahi yangın çıktığı dönemler oldu. Bu konuyu asla hafife almamak gerekiyor. Halkımızdan aynı duyarlılığı göstermeye devam etmesini rica ediyoruz. Böylelikle çevreye ve canlılara zarar vermemiş oluruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAS-DUYARLILIGI-ARTTI-2