ZEYTİNADA YİNE GEÇİT VERMEDİ

Titiz çalışmalarıyla kaçak sigara ve esrar sevkiyatına geçit vermeyen Zeytinada Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, bir aracın bagajına gizlenmiş 2 kilo 300 gram esrar maddesi ele geçirdi.

GAZİPAŞA İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Zeytinada Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, önceki akşam saat 23.00 sıralarında Mersin- Antalya D400 Karayolu üzerinde karakol önündeki kontrol noktasında şüphe uyandıran 07 AC 21 plakalı gri otomobilde arama yaptı. Yapılan aramada otomobilin arka bagaj stepne bölümünde gizlenmiş 2 kilo 300 gram esrar maddesi ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan M.A. ve M.S. jandarmadaki işlemlerinin ardından Gazipaşa Adliyesi’ne sevk edildi.  M.A. ve M.S. isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ele geçirilen esrar maddelerine imha edilmek üzere el konuldu.

EKİPLERİN BAŞARISI TAKDİRLE KARŞILANIYOR

Zeytinada Jandarma Karakol Komutanlığı, bugüne kadar yaptığı çalışmalarla D400 üzerindeki kaçak sigara ve esrar sevkiyatını ciddi anlamda önledi. Ekiplerin gerek durdurulan araçlarda titizlikle yaptığı aramalarda, gerekse yapılan istihbarat çalışmalarıyla gösterdikleri üstün başarı ilçe halkı tarafından da takdirle karşılanıyor. Kaymakam Kadir Ekinci de bu başarıyı başarı belgesi ve plaketle onurlandırmıştı.