125 ESNAF DÜKKAN KAPATTI

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Köse, 2015 yılının ilk gününden itibaren 160 esnafın odaya kayıt yaptırırken, 125 esnafın ise kaydını sildirdiğini belirten Köse, esnafın kalkınması için kayıtdışı çalışanların engellenmesi gerektiğini söyledi.

GAZİPAŞA Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Köse,  odanın 2015 yılı faaliyetleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

KAYITDIŞI ÇALIŞANLAR ENGELLENMELİ

2015 yılında da esnaf menfaatlerini koruyan kollayan çalışma yürüttüklerini belirten Köse, “Esnafımızın yüzü gülerse bizim de gülüyor. Esnafımızın yüzünün gülmesi için de kayıtdışı çalışanların önlenmesi gerekiyor. Yetkililerden bu konuda esnafımızı desteklemelerini ve kayıtdışı çalışanları engellemelerini bekliyoruz” dedi.

“KAYITDIŞI ÇALIŞANLAR ÖNLENMELİ”

2015 yılının ilk gününden itibaren 160 esnafın odaya kayıt yaptırdığını açıkladı. 125 esnafın ise kaydını sildirdiğini açıkladı. 2014 yılının aynı döneminde 139 esnafın kayıt yaptırdığını ve 81 esnafın kaydını sildirdiğini belirten Köse, “Odaya kayıt yaptıran esnaf sayısı önceki yıla oranla yüzde 15 artarken,  kaydını sildiren esnaf oranında ise yüzde 50 artış yaşandı.  Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Köse, kayıt dışı çalışanların önlenmediği takdirde, kayıtlı esnafın zarar etmeye devam edeceğini belirterek, “Devlet büyüklerimizin kayıt altında olmayanlarla mücadele etmesini istiyoruz.  Kayıt dışı çalışanlar engellenirse kayıtlı esnafımız da rahat edecektir. Merdivenaltı çalışanlar bizleri sıkıntıya sokuyor” dedi.