AÇIK HAVADA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

ÖZEL Ufuk Bilge İlkokulu 3-A Sınıfı öğrencileri her Cuma günü son ders yaptıkları kitap okuma etkinliğini havalarında güzel olmasını fırsat bilerek bahçede gerçekleştirdi. Güneşli bir günde banklara oturarak öğretmenleri nezaretinde kitap okuyan 3-A sınıfı öğrencileri, etkinliğin sonunda çikolata yiyerek çifte mutluluk yaşadılar.

“İLETİŞİM VE TEKNOLOJİ ÇAĞINDA OKUMA ALIŞKANLIĞINI BİR HAYLİ ZOR OLUYOR”

Konuyla ilgili bilgi veren 3-A Sınıf Öğretmeni Mümine Tepe, “İletişim ve teknoloji çağında çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığını kazanması bir hayli zor oluyor. Bizlerde bu bağlamda öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, zevkli hale getirmek için böyle bir etkinlik yapmayı uygun gördük. Yaptığımız etkinlikte gördük ki öğrencilerimiz daha da şevkle kitap okudular. Kitap okuma etkinliği sonunda onlara birde sürpriz yaptık. Hepsine etkinliği çok iyi değerlendirdikleri için çikolata ile ödüllendirdik. Etkinliğimizden velilerimizde memnun kaldılar. Bahar aylarına yaklaştığımız bu günlerde buna benzer etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“EN GÜZEL ARKADAŞ KİTAPTIR”

Konuyla ilgili bir açıklamada Okul Müdürü Temel Topraklı’dan geldi. Topraklı,  “Okul olarak Öğrencilerimizin kitap okumasına çok önem vermekteyiz. Okuyan nesillerin gelecekte çok güzel meslekler edineceğini, bilgili, kültürlü bir nesil olacağını ve topluma faydalı bireyler olacağının bilincindeyiz. Her hafta kitap okuma ödülleri vermekteyiz. Hedefine ulaşan öğrencilerimize değişik ödüller vererek kitap okumaya teşvik ediyoruz, öğrencilere tavsiyem en güzel arkadaş kitaptır”  diye konuştu.

ACIK-HAVADA-KITAP-OKUMA-ETKINLIGI-2