ADD GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şube Başkanı Fehmi Tuncer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçemizde görev yapan gazetecilerin gününü kutladı.

ADD Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte dernek binasında gazetecileri ağırlayan Başkan Fehmi Tuncer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçemizde görev yapan gazetecilerin gününü kutladı. Gazetecilere hediye veren Tuncer, yaptığı açıklama ile gazeteciliğin önemine değindi.

“GAZETECİLİK MEŞAKKATLİ BİR MESLEK”

Gazeteciliğin bir kamu görevi olduğunu belirten Tuncer, “Gazeteciliğin ne denli meşakkatli bir meslek olduğunu sanırım bilmeyenimiz yoktur. Gazetecilik yaşadığımız günlerde daha güç bir meslek durumuna gelmiştir. Tutuklanan, yargılanan, saldırıya uğrayan gazeteci haberleri adeta sıradanlaşmış; basın özgürlüğü içi boşaltılmış bir kavram haline gelmiştir. Bir kamu görevi olan gazeteciliğin hakkıyla yapılabilmesi için siyasal ve ekonomik baskılardan uzak, demokratik, düşünce özgürlüğünün gerçekten var olduğu bir ortam gereklidir” diye konuştu.

“GAZETECİLER VE TOPLUM İÇİN ÖZGÜRLÜK”

Demokrasi ve özgürlüğün her alanda olması gerektiğini ifade eden Tuncer, “Hem gazeteciler hem de tüm toplum için özgürlük gereklidir, demokrasi gereklidir. Gazetecilerin düşüncelerinden ve yaptığı haberlerden ötürü yaşamını yitirmediği özgürce mesleklerini uygulayabildikleri ortama bir an önce kavuşabilmeleri dileklerimle; tüm gazetecilerin gününü kutluyor bu bağlamda baskılardan uzak, özgür ve güvenli bir yaşamın özgürlüklerle mümkün olabildiğini yineler, mutlu, başarılı, sağlıklı bir yaşam dilerim” dedi.