AKCA DERNEK BAŞKANLIĞINA ADAY

Çörüş Mahallesi Muhtarlığı görevini yürüten Rafik Akca, Muhtarlar Derneği Başkanlık seçiminde aday olduğunu açıkladı. 18 yıldır muhtarlık yaptığını hatırlatan Akca, bilgi birikimi ve tecrübelerini dernek için kullanacağını söyledi.

ÇÖRÜŞ Mahallesi Muhtarlığı görevini yürüten Rafik Akca, Gazipaşalı muhtarların talebi üzerine 18 Aralık Cuma günü yapılacak olan Muhtarlar Derneği Başkanlık seçiminde aday olduğunu açıkladı. 18 yıllık muhtarlık tecrübesini, edindiği bilgi ve birikimini dernek için kullanacağını belirten Akca,  başkanlık döneminde birlik ve beraberliği sağlayacağını, derneği bir makam mevki olarak değil, çözüm müessesi olarak gördüğünün altını çizdi.

“GAZİPAŞALI MUHTARLARIN SESİ OLACAĞIZ”

Muhtarlar Derneği yönetimini seçilmişlerin seçeceğini, Gazipaşalı muhtarların sesi olarak derneğe işlevlik kazandıracaklarını kaydeden Akca “Kamu yararı için çalışan bir dernek olacağız. Bütün kesimi kucaklayacağız, herkese eşit mesafede olacağız. Muhtarlar Derneği’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu çalışmalarımıza yansıtacağız. Kesinlikle ‘ben’ değil ‘biz’ olacağız. Alacağımız kararlarda muhtar arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde karar vereceğiz” diye konuştu. 25 yaşında muhtar seçildiğini, Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde 3 dönem görev aldığını hatırlatan Akca, “Bu dönemde bütün arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek için gayret sarf ettik” dedi.

“KİM SEÇİLİRSE SEÇİLSİN KAZANAN DERNEĞİMİZ OLACAKTIR”

Muhtarlar Derneği’ne adaylığını açıklayan Güney Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncel’e başarılar dileyen Akca, “Kesinlikle hiçbir kırgınlık olmayacak. Bizler rakip değiliz. Muhtar arkadaşlarımızın verecekleri karara saygılıyız. Hangimiz kazanırsak kazanalım kesinlikle kazanan derneğimiz olacaktır. Birbirimizle el sıkışarak, birlik beraberlik içerisinde derneğimizi nasıl başarılı hale getiririz diye tartışarak yolumuza devam ederiz” dedi.

KILINÇ VE MIDIŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Akca, sözlerini şöyle tamamladı; “Bundan önceki görev yapan derneğimizin kurucu başkanı Beyobası eski Muhtarı Sayın Eşref Kılınç’ın da derneğimize hizmetler vermiştir. Mevcut Başkanımız Esentepe Mahallesi Muhtarı Ali Mıdış’ın dernek binamızın yapımında çok emeği vardır. Her ikisine de şahsım ve muhtar arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Muhtar arkadaşlarımın vereceği karara saygı duyar, hepsine şimdiden teşekkür ederim” dedi.