AKTAŞ’TAN SINAV UYARISI

Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş bugün ve yarın yapılacak olan direksiyon sınavına girecek kursiyerlere sınavla ilgili uyarılarda bulunarak, ehliyet alacak adaylara ve sınavda görev alacak öğretmenlere başarı diledi.

GAZİPAŞA Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş bugün ve yarın yapılacak olan direksiyon sınavına girecek 320 kursiyere uyarılarda bulundu. Aktaş, sınav yönetmeliğinin değiştiğini söyleyerek, “Sabah 08.10’da başlayan sınav, 07.40’da başlayıp 17.10’da bitecek” dedi. Sınava girecek olan kursiyerlerin kimlik kartlarını ve sınav giriş belgesini yanlarında bulundurması gerektiğini söyledi. Her kursiyerin bir randevu saati olduğunu belirten Aktaş, “Her kursiyerin 35 dakikalık bir randevu saati var. Her kursiyerin bu randevu saatlerine uymaları lazım, sınav giriş kağıdında hangi randevuya, hangi saatte girecekleri belli.  Randevularını kaçıran arkadaşları biz sınava almayacağız. Çünkü sınav, randevu ile olduğu için diğer kursiyerin hakkı yeneceğinden dolayı, sınava geç kalan kursiyerlerimiz sınava alınmayacak. Sınava katılacak kursiyerlerimizin sınav giriş saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde bulunmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

“CUMARTESİ 153, PAZAR 167 KİŞİ SINAVA GİRECEK”

Sınavların Milli Eğitim Bakanlığı genelgesine göre yapıldığının belirten Aktaş, İlçemizde yapılacak olan direksiyon sınavına bugün 153 kursiyer katılacak ve 27 öğretmenimiz görevli olacak. Yarın 167 kişi kursiyer sınava girecek ve 29 öğretmenimiz görevli olacak” dedi.

“SINAV YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ”

Sınavların 30 dakikadan 35 dakikaya çıktığını belirten Aktaş, sınav yönetmeliğinin değiştiğini söyledi. Aktaş, “Daha önce 8’i 10 geçe başlayan sınavlarımız 07.40’ta başlayacak ve aksam 17.10’da bitecek.  Sınav esnasında komisyonumuz, bizim ek-3 belgemize göre değerlendirme yapacak.  Sınav deniz yolu caddemizde başlıyor. Yat Limanı kavşağından, Ekmel kavşağından dönülüp tekrar Ilıca Parkının orada sınavımız 35 dakika sonra bitiyor” şeklinde konuşan Aktaş, “Şimdiden sınava girecek olan 320 kursiyere başarılar diliyoruz. Sınava gelirken kimlik belgelerini ve sınav giriş belgelerini yanlarında getirmelerini özellikle istiyoruz” dedi.